odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Inwestycje indywidualne > Gdzie inwestować? Zyski i straty inwestycji ostatnich 3 miesięcy.

Gdzie inwestować? Zyski i straty inwestycji ostatnich 3 miesięcy.

dodano 6 Maja 2011


W ostatnim czasie największe zyski przyniosły akcje, zmiany mogą przynieść jednak zmiany w OFE spowodowane obniżeniem składki z 7% do 2,3%.

Początek roku nie był zbyt udany dla giełdy warszawskiej, akcje zdrożały o 6% (WIG). Największy wzrost odnotowały największe firmy, jednak zdecydowana większość mniejszych spółek jest na jeszcze niższym poziomie niż na początku roku.

Nie opłaciły się inwestycje w papiery CEDC, których kurs spadł o ok. 50%, powodem takiego spadku był zły roczny raport wyników finansowych ii nie zrealizowanych przez spółkę prognoz.

Spółka jest jedną z najtańszych w porównaniu z innymi przedstawicielami branży, wycenia się ją na połowę wartości, a jej prognozowany wskaźnik ceny do zysku jest o 30% niższy niż średni dla całego sektora.

Największe zyski przyniosły z branży spożywczej Pepees i Cognor z branży hutniczej. Wśród wielkich spółek prym wiodą firmy paliwowe i wydobywcze, nie zbyt dobrze wypadły natomiast firmy budowlane Polimex i PBG.

76% funduszy inwestycyjnych odnotowała zyski w ciągu trzech ostatnich miesięcy, z czego najwięcej zarobiły fundusze spekulacyjne opierające się na kontraktach terminowych. 18% stopy zwrotu przekroczyły Goldfuture, Superfund i Superfund C.

Na zamieszkach w Afryce Północnej i trzęsieniu ziemi w Japonii straciły m.in. fundusze INF Japonia i Noble Africa, odnotowały one spadek o ok. 10%.

Wśród obligacji, zysk przyniosły dziesięciolatki o stałym oprocentowaniu 2,29%.

Jeśli chodzi o lokaty bankowe, przeciętne odsetki utrzymywały się na poziomie 1,1%, niespełna jedna trzecia funduszy okazała się lepsza niż lokaty.

Oszczędności w dolarach nie były dobrym pomysłem, przyniosły niestety aż 5% straty, w euro udało się zyskać prawie 2%.

źródło: rp.pl (06.05.2011)

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

emeryture emerytura iii filar 3 filar ike ikze

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Trzeci Filar IKE

Zobacz więcej