odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Fundusze inwestycyjne > Polisy z ubezpieczeniem najpopularniejsze w Polsce

Polisy z ubezpieczeniem najpopularniejsze w Polsce

Polisy inwestycyjne
dodano 27 Stycznia 2011


Polisa z funduszem zapewnia ochronę życia w razie śmierci oraz daje możliwość oszczędzania pieniędzy.

Składkę możemy wpłacać co miesiąc, kwartał, pół roku, rok a nawet jednorazowo. Składka jest dzielona, jedna część trafia na nasze indywidualne konto, która będzie inwestowana. Kwota, jaką dostaniemy po zakończeniu oszczędzania, zależy od osiągniętych zysków wybranych przez nas funduszy.

Drugą część naszej składki przeznacza się na opłacenie naszej polisy na życie, sumę ubezpieczenia ustala się z klientem.

Pobierane opłaty

Największe opłaty pobiera się w pierwszych latach od podpisania umowy. Wówczas niepełna 25-30% naszych składek jest inwestowana, dlatego po kilku latach oszczędzania na naszym koncie może być mniej pieniędzy niż wpłaciliśmy, mimo iż towarzystwo osiągało spore zyski z inwestycji. Oszczędzanie opłaca się wtedy, gdy wycofujemy fundusze dopiero po kilkunastu, kilkudziesięciu latach. Niestety klient nie wie, ile dostanie pieniędzy, jeśli zrezygnuje z polisy.

Polisy inwestycyjne

Dużym zainteresowaniem cieszą się również polisy inwestycyjne, gdzie zdecydowanie większa część naszych składek przeznaczana jest na inwestycje, część ochronna jest o wiele mniejsza. Korzyścią jest przejrzystość i dokładna wiedza o pobieranych składkach. Z polis inwestycyjnych również opłaca się zrezygnować dopiero po kilkunastu latach oszczędzania, gdyż opłata likwidacyjna może być bardzo wysoka, maleje wraz z długością inwestowania. W pierwszych latach może wynieść nawet 99% zgromadzonych środków. Po 10 latach kara za likwidację może już nie obowiązywać.

Stopy zwrotu

Źródło: Rzeczpospolita 27.01.2011

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

polisa ubezpieczeniowa ubezpieczenia emerytalne

Komentarze:

  • 07/03/2012 przez gosc (gość)

    nie czytajcie tych bzdur, polisy inwestycyjne to sprytne oszustwo

  • 25/11/2014 przez gosc (KancelariaLEX)

    Witam, Zajmuję się sprawami dotyczącymi polis inwestycyjnych. Reprezentuje Kancelarie prawną LEX z Wrocławia która od długiego czasu skutecznie pomaga w walce z nieuczciwym postępowaniem firm ubezpieczeniowych. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie co skraca czas postępowania do maksymalnie 6 miesięcy. Osoby zainteresowane odzyskaniem pieniędzy zapraszam do kontaktu. Tel. (71) 307 77 30 http://www.kancelaria-lex.org/

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Trzeci Filar IKE

Zobacz więcej