odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Porownanie OFE > OFE konkurują już teraz

OFE konkurują już teraz

Czy wprowadzenie subfunduszy zwiększy konkurencyjność OFE? fot.: sxc.hu
dodano 31 Października 2010


Proponowane zmiany w funkcjonowaniu OFE budzą zastrzeżenia powszechnych towarzystw emerytalnych nie tylko z powodu zakazu akwizycji. PTE uprzedzają, że fundusze po zmianach – wbrew pozorom – będą mniej konkurencyjne niż obecnie.

 

OFE konkurują już teraz – podkreślają przedstawiciele towarzystw emerytalnych. Po wejściu w życiu proponowanych przez rząd zmian każdy z funduszy będzie zarządzał subfunduszami o różnej strategii inwestycyjnej. Choć zbliżonej w poszczególnych OFE.

 

Dla funduszy będzie to spore wyzwanie i z pewnością przysporzy trudności. Portfele poszczególnych subfunduszy będą odmienne. Subfundusze A i C dzięki niskim aktywom pozwolą na dynamiczne zarządzanie, w tym inwestowanie w niewielkie, ale dobrze rokujące spółki. Kolejnym krokiem będzie zaangażowanie subfunduszy A poszczególnych OFE na rynkach zagranicznych.

 

Zdaniem przedstawicieli PTE najbardziej atrakcyjna pod względem inwestycyjnym będzie dla funduszy Azja. Niekoniecznie rodzime OFE od początku będą na rynkach międzynarodowych agresywnym graczem. Początkowo powinny to być, w opinii specjalistów, inwestycje indeksowe, z czasem inwestować można coraz śmielej.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij