odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Rankingi > Ranking OFE wg wartości hipotetycznej konta

Ranking OFE wg wartości hipotetycznej konta

Rankign OFE - czerwiec 2012 fot.: flickr.com
dodano 16 Lipca 2012


Ranking OFE wg wartości hipotetycznego konta pozwala na określenie atrakcyjności funduszu emerytalnego, ponieważ bierze pod uwagę zarówno regularność dokonywanych wpłat jak i pobieranych przez Powszechne Towarzystwa Emerytalne opłat dystrybucyjnych.

Zgodnie z zestawieniem przygotowanym przez Analizy Online, założono, że w czasie działania wszystkich OFE, na rachunek w każdym funduszu wpływało co miesiąc 100 zł indeksowane miesięczną zmianą wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Obniżenie składki w czerwcu 2011 roku z 7,3 % do 2,3% spowodowało zmniejszenie kwoty wpływającej do OFE. Pod uwagę wzięto również opłaty dystrybucyjne, które obecnie wynoszą od 3,4% do 3,5%. Hipotetyczna wysokość konta OFE i tak jest najbardziej uzależniona od stóp zwrotu.

hipotetyczny stan konta ofe

W rankingu wzięto pod uwagę ostatnie 5 lat działalności OFE, czyli okresu zakończenia hossy w czerwcu 2007 roku. Od tego czasu na konto OFE wpłynęło 60 składek, co daje wynik 5,9 tys. zł. Przeciętny członek OFE, który zaczął oszczędzać w ramach drugiego filaru uzbierał na sowim koncie ok. 6,2 tys. zł.

Ranking OFE czerwiec 2012

W porównaniu OFE najlepiej wypadł Allianz Polska OFE, w którym uczestnicy osiągnęli stan konta w wysokości 6,4 tys. zł. Tuż za nim znalazły się Nordea OFE oraz ING OFE – po 6,3 tys. zł. dla tych trzech funduszy hipotetyczny zysk wyniósł zatem odpowiednio +516 zł, +402 zł oraz +395 zł.

Największą stopę zwrotu osiągnął Allianz Polska OFE +6,7%. Allianz Polska OFE oraz ING OFE znajdują się również w ścisłej czołówce funduszy, pod względem wartości wypracowanego hipotecznego zysku za ostatnie 10 i 3 lata.

Na najniższym stopniu rankingu znalazły się najmniejsze fundusze emerytalne, tj. OFE Polsat, OFE Pocztylion i Pekao OFE. Wysokość zgromadzonego kapitału na koncie ich członków wyniosła odpowiednio 6,0 zł i po 6,1 zł. ans mniejsza stopę zwrotu osiągnął OFE Polsat – 5,0%.

Czytaj też:

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

ranking ofe porównanie ofe ofe stopa zwrotu aktywa ofe

Dodaj komentarz

Wyślij