odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Porownanie OFE > Który OFE zarobił najwięcej?

Który OFE zarobił najwięcej?

Który fundusz emerytalny najlepszy? fot.: flickr.com
dodano 12 Stycznia 2012


Najwięcej środków na emeryturę odłożyli członkowie ING. Średnio na ich kontach emerytalnych znajduje się ok. 21,7 tys. zł.

Obliczenia dokonano przy założeniu, że od 1999 roku, czyli momentu wprowadzenia II filaru, co miesiąc  wpłacano na konto emerytalne 100 zł. Obecnie daje to 14,9 tys. zł. Należy pamiętać, że fundusze emerytalne pobierają opłaty składki na poziomie ok. 3,4 – 3,5 % oraz prowizje.

Najlepszy fundusz emerytalny

Najlepsze wyniki w zestawieniu odnotował fundusz ING, jego członkowie odłożyli najwięcej, bo aż 21,7 tys. zł. Zaraz za nim, na drugim miejscu znalazło się Generali, w którym odłożono 21,5 tys. zł. Podobne wyniki zanotowały osoby posiadające konto emerytalne w AXA.

Najgorzej w zestawieniu wypadł Pocztylion i Aegon, w których członkowie odłożyli przeciętnie 20,4 tys. zł, w porównaniu do najlepszego funduszu emerytalnego różnica wynosi ok. 1,3 tys. zł.

W 2011 roku fundusze emerytalne nie radziły sobie zbyt dobrze. Spadki na warszawskiej giełdzie (nawet o 20%) wpłynęły na straty funduszy o ok. 4,3 do nawet 7,5%.

Ze spadkami najlepiej poradziła sobie AXA, klienci tego funduszu stracili najmniej, do najmniej stratnych funduszy można zaliczyć również Nordea oraz Generali. Najgorzej poradził sobie Polsat, który zanotował aż 7,5 % straty.

Zobacz też:

Kryzys a OFE, ranking OFE

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

ofe wyniki ofe porównanie ofe ranking ofe składki ofe

Komentarze:

  • 29/10/2012 przez gosc (xtxyicskrcv)

    Hiya, I'm really glad I have found this info. Today bogrlegs publish just about gossips and net and this is actually annoying. A good web site with exciting content, this is what I need. Thank you for keeping this web-site, I'll be visiting it. Do you do newsletters? Can not find it.

  • 16/01/2013 przez otylia

    PKO PTE w okresie 7 miesięcy osiągnął stopę zwrotu na poziomie 9,5% (w skali roku byłoby to prawie dwa razy tyle)

Dodaj komentarz

Wyślij