odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Emerytura trzeci filar IKE > Promocja IKZE w Nordea PTE

Promocja IKZE w Nordea PTE

Promocja IKZE w Nordea PTE
dodano 17 Kwietnia 2012


W Nordea PTE osoby, które zdecydują się na prowadzenie Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego nie poniosą opłat za zarządzanie Dobrowolnym Funduszem Emerytalnym. Promocja obowiązuje do 30 września br.

Oszczędzający na IKZE nie zapłacą wynagrodzenia stałego i zmiennego, które jest uzależnione od wyników zarządzania funduszem, ale tylko do 30 września 2012 roku. Po tym czasie IKZE zostanie objęte standardową stałą opłatą, która może wynieść maksymalnie 1,95% aktywów i opłatą zmienną od przekroczenia benchmarku – 15%, fundusz pobierze ją po osiągnięciu pozytywnego wyniku, czyli jeśli Fundusz osiągnie lepsze wyniki od bencharku, a klienci uzyskają większy zysk.

Plan Emerytalny w Nordea IKZE to zrównoważony fundusz, dla którego benchamark składa się w 50% z obligacji, w 40% z akcji i w 10% z depozytów oraz bankowych papierów wartościowych.

IKZE to druga po IKE możliwość oszczędzania pieniędzy na emeryturę w ramach trzeciego filara. Na IKZE środki może odkładać osoba posiadająca dochody, która skończyła 16 lat.

Zaletą posiadania IKZE jest możliwość skorzystania z ulgi podatkowej jaka jest odliczana od podstawy opodatkowania ujętej w rozliczeniu rocznym PIT. Wpłaty dokonane w bieżącym roku można odliczyć w roku następnym, dzięki czemu osoby oszczędzające zmniejszą swój podatek.

Wypłacić środki z IKZE będą mogły osoby, które osiągnęły wiek emerytalny (obecnie dla kobiet wynosi 60 lat, dla mężczyzn 65 lat) i dokonały wpłat na IKZE przynajmniej przez 5 lat kalendarzowych. Wypłata może nastąpić jednorazowo bądź w formie comiesięcznego wynagrodzenia. Środki IKZE są dziedziczone, a więc właściciel IKZE może wyznaczyć osobę, której środki, w razie jego śmierci, zostaną przekazane.

Czytaj więcej o IKZE:

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

IKZE indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego Nordea PTE trzeci filar 3 filar

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Trzeci Filar IKE

Zobacz więcej