odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > Ubezpieczenie emerytury w Wielkiej Brytanii

Ubezpieczenie emerytury w Wielkiej Brytanii

Ubezpieczenie emerytury w Wielkiej Brytanii fot.: flickr.com
dodano 11 Lipca 2012


Rząd Wielkiej Brytanii planuje, by osoby pracujące mogły chronić swoją emeryturę poprzez ubezpieczenie swoich oszczędności.

Ma to zapobiec obecnej sytuacji, gdzie wartość pieniędzy spada przez zamieszanie na rynku akcji i dodrukowaniu pieniędzy w celu pobudzenia gospodarki.

W związku z tym, rząd chce zapewnić bezpieczeństwo oszczędności emerytów, by obecnie ludzie również chcieli odkładać pieniądze na starość, bez obawy o swoje pieniądze. Średnio Brytyjczyk odkłada miesięcznie na emeryturę ok. 300 funtów (obejmuje składki płacone przez siebie samego, pracodawcę oraz ulgi podatkowe).

Zgodnie z propozycją brytyjskiego ministra ds. emerytur, ubezpieczenie emerytur ma być automatyczne, czyli opłacane z odkładanych składek lub procentowej części odkładanych składek. Ubezpieczenie emerytur wyniosłoby ok. 30 funtów rocznie, jednak to zapewniłoby emeryturę na odpowiednio wysokim poziomie, która na pewno nie była by niższa od zebranych składek. Oszczędzanie pieniędzy na emeryturę, by później stwierdzić, że jest ich mniej niż się zebrało, jest przecież bezsensowne. Praktycznie jedna trzecia brytyjskich emerytów nie ma prywatnych oszczędności na emeryturę, a kraj może dopaść kryzys emerytalny.

Na dodatek oszczędności emerytalne Brytyjczyków zmniejszyły się znacząco w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Osoby, które obecnie przejdą na emeryturę będą miały nawet o 30% niższe świadczenia, niż osoby, które nabyły prawo do emerytury niespełna kilka lat temu.

Aby móc zadbać o bezpieczeństwo emerytur, wpierw towarzystwa ubezpieczeniowe muszą przygotować nowe produkty. Takie rozwiązanie obecnej sytuacji może się sprawdzić, ponieważ zauwanie do systemu emerytalnego jeszcze nie było tak niskie.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

ubezpieczenie emerytury emerytura w Wielkiej Brytanii

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły