odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Ulgi dla emerytow > Kultura i rekreacja dla osób na emeryturze

Kultura i rekreacja dla osób na emeryturze

Aktywne życie na emeryturze fot.: flickr.com
dodano 23 Lutego 2012


Aktywność przede wszystkim

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, zanim jednak spacery przy słonecznej pogodzie staną się rutyną warto skorzystać z oferty wrocławskiego AquaParku: Drugi Senior Gratis. Wystarczy wykupić jeden dowolny bilet na basen a druga osoba korzysta z niego zupełnie za darmo.
Promocja obowiązuje od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00 i
nie obejmuje dni świątecznych. W pozostałych godzinach bilet normalny kosztuje 18 zł, natomiast emeryci płacą 16.

Oferta Zoo także wygląda interesująco. Tam bowiem emeryci w każdy czwartek zamiast płacić 20 zł za bilet normalny płacą tylko 5zł. Uprzywilejowani są tego dnia również renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

Kultura na najwyższym poziomie

Osoby na emeryturze mogą także obejrzeć Panoramę Racławicką, nie za 25 zł jak wszystkie osoby pełnoletnie a za 18zł. Z tej samej promocji korzystać mogą: młodzież ucząca się, nauczyciele, studenci, renciści oraz inwalidzi.

W teatrze polskim we Wrocławiu emerytom przysługuje ok. 20 % zniżki na wszystkie spektakle.

Natomiast w kinie Helios, przy ul. Kazimierza Wielkiego, normalny bilet kosztuje 24 zł, dla osób po 60 roku życia 15 zł. Ponadto seniorzy w tanie wtorki mogą obejrzeć wybrany film za 14 zł.

Rozwój intelektualny

Ogromną popularnością cieszą się powszechnie już znane Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz Kluby Seniora, których we Wrocławiu jest naprawdę dużo.

Największe znajdują się na Placu Solidarności, oraz Pl. Solnym. Ponadto Kluby Seniora działają przy prawie każdej wrocławskiej parafii. Do najprężniej działających zaliczyć można: Salezjańską Parafię Chrystusa Króla na Starym Mieście, oraz przy parafii Matki Bożej pocieszenia przy ul. Wittiga.

To tylko niektóre z możliwości spędzania wolnego czasu. Jest w czym przebierać. Dziwi więc fakt, że na 100 000 wrocławskich emerytów zaledwie 30 % korzysta z licznych ofert. Podobnie jest w innych miastach. A przecież emerytura to nie tylko OFE czy filary ale także rozwój- na który nie zawsze był czas.

Autor

Martyna Wabich


Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

emerytura

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Pierwszy Filar ZUS

Zobacz więcej