odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > Emerytura na konto zamiast pocztą

Emerytura na konto zamiast pocztą

Doręczanie świadczeń przez listonosza kosztuje zus 280 mln zł rocznie. fot.: sxc.hu
dodano 26 Października 2010


Blisko 50 proc. świadczeń wypłacanych przez ZUS, w tym głównie emerytur doręczają listonosze. Koszt usługi Poczta Polska wycenia na ponad 280 mln zł rocznie. ZUS wdrożył program, który ma zachęcać świadczeniobiorców do zakładania kont w bankach. Zgodnie z jego założeniami do roku 2013 pocztą doręczanych będzie tylko 20 proc. wypłacanych świadczeń.

Na razie inicjatywa ma charakter pilotażowy i realizowana jest w ramach programu rozwoju obrotu bezgotówkowego, który wprowadza Ministerstwo Finansów wspólnie ze Związkiem Banków Polskich. W oddziałach ZUS wystawiono ulotki informacyjne, w których wymieniane są zalety posiadania rachunku w banku.

 

Do akcji włączeni zostali także listonosze, których zadaniem będzie przekonywanie, głównie seniorów, do zakładania konta bankowego. ZUS, za pośrednictwem swoich inspektoratów, zbierać będzie opinie świadczeniobiorców i dokonywać oceny ich akceptacji dla tego pomysłu.

Poczta Polska nie obawia się utraty klientów. Liczy, że Bank Pocztowy, którego jest udziałowcem, stworzy atrakcyjną ofertę dla emerytów. Zwłaszcza, że w ramach usług oferowanych przez tę instytucję gotówkę do domu dostarczyć może listonosz. Większość banków proponuje emerytom rachunki, których prowadzenie nie jest obciążone żadnymi opłatami.

Więcej informacji o kontach bankowych dla emerytów w artykułach:

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

emerytura poczta Bank Pocztowy zus

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły