odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Jak miec godna emeryture > Godna emerytura nawet po 10 latach pracy

Godna emerytura nawet po 10 latach pracy

dodano 21 Kwietnia 2010


Jak informuje TVN24 osoby o stażu pracy wynoszącym 10-15 lat po przejściu na emeryturę w ustawowym wieku 65 lat będą miały problem z wysokością świadczenia. Rząd chce więc dla nich przynajmniej minimalnej emerytury, która obecnie wynosi około 1200 zł miesięcznie.

 

godna emerytura po 10 latach pracyZdaniem minister pracy Jolanty Fedak: „Ma ona być godna, czyli przynajmniej taka, jak obecnie średnia”. Żeby zminimalizować związane z tym zagadnieniem problemy, a także umożliwić zgromadzenie większego kapitału emerytalnego, resort chce wysłać na nią Polaków wtedy, gdy sami podejmą taką decyzję.

 

Fedak w programie „24 godziny” komentowała pomysł ministerstwa, by znieść wiek emerytalny, który obecnie dla mężczyzn wynosi 65 lat, a dla kobiet 60 lat i skłonić Polaków do dłuższej niż dotąd aktywności zawodowej. „Emerytura ma zależeć od czasu pracy, a nie wieku. Zasada jest bowiem taka, że im więcej włożysz do systemu, tym większa będzie emerytura” - wyjaśniała minister.

 

Jest to zgodne z opiniami ekspertów emerytalnych, zdaniem których tylko dłuższy staż pracy zapewnić może świadczenie na tyle wysokie, by pozwalało na godne życie na emeryturze.

 

W sprawie emerytur minimalnych dla osób, które przepracowały do osiągnięcia 65 lat tylko 10-15 lat zapowiedziane są społeczne konsultacje.

 

Zdjęcie pochodzi z serwisu Flickr.com.

 

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły