odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > Rynek liczy się z pieniędzmi i potrzebami emerytów

Rynek liczy się z pieniędzmi i potrzebami emerytów

Pieniędzmi emerytów interesuje się coraz więcej polskich firm. fot.: sxc.hu
dodano 28 Października 2010


Pieniądze emerytów stanowią spore wyzwanie dla polskich przedsiębiorstw. Choć średnie świadczenie emerytalne wynosi 1.514 zł, to wolna kwota, jaką dysponuje 5 milionów emerytów wynosi w sumie 7 mld zł.

 

Najbardziej zagospodarowaniem tych środków zainteresowane są biura turystyczne, koncerny farmaceutyczne oraz producenci elektroniki. Akcje promocyjne, których celem jest dotarcie do najstarszych Polaków, prowadzą nie tylko tradycyjnymi metodami.

 

Znakomitym „medium”, za pośrednictwem którego można choćby dystrybuować ulotki informacyjne, okazały się uniwersytety trzeciego wieku. Funkcjonuje ich niemal 300 i zrzeszają około 200 tys. słuchaczy – osób w wieku podeszłym, ale ciekawych świata, aktywnych i otwartych na nowości. Co więcej ich emerytury najczęściej znacznie przekraczają średnie świadczenie tego rodzaju wypłacane przez ZUS.

 

Najbardziej aktywnie rynek zdobywają banki, które oferują seniorom bezpłatne prowadzenie rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Nierzadko do konta przysługuje również rabat w wybranych aptekach, dostawa leków do domu, dowóz do i ze szpitala, czy nawet nieodpłatne wizyty lekarza i pielęgniarki.

 

Również biura podróży, nie tylko te największe, organizują po sezonie niedrogie wyjazdy dla emerytów.

 

Producenci elektroniki przewidują zbliżający się trend. Już w 2020 roku w Polsce będzie ponad 7 mln osób powyżej 65. roku życia, stanowiących wówczas aż 19 proc. społeczeństwa. Zaledwie 10 lat później będzie to 22 proc.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły