odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > Edukacyjna inicjatywa ZUS

Edukacyjna inicjatywa ZUS

dodano 6 Lutego 2010


Obecny system emerytalny został wprowadzony w życie w 1999 r. Jednak po ponad 10 latach jego funkcjonowania nadal brakuje odpowiedniej edukacji społeczeństwa.

Każdy zapewne słyszał coś o pierwszym i drugim filarze, jednak duża część Polaków nie wie jak dokładnie funkcjonuje system emerytalny w ich kraju. Zagadnienie przyszłej emerytury dotyczy każdego, dlatego też warto wiedzieć co będzie miało wpływ na wysokość naszej emerytury.

ZUS prowadzi szkolenia w szkołach

W takich okolicznościach ciekawą inicjatywą wydaje się być prowadzenie działań informacyjnych w szkołach przez pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przedstawiciele II Oddziału ZUS w Poznaniu odwiedzili w ostatnim roku uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania miały na celu przybliżenie zasad funkcjonowania systemu emerytalnego w Polsce. W ramach lekcji Przedsiębiorczości uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych dowiadywali się jak funkcjonują poszczególne filary, czym jest OFE i od czego będzie zależeć ich przyszła emerytura.

Miejmy nadzieję, że poza podstawowymi informacjami, zwraca się również uwagę na fakt, iż emerytura z ZUS i OFE będzie według prognoz wynosiła ok. 50% ostatniego wynagrodzenia. Co nasuwa samoistny wniosek, że aby mieć godną emeryturę, trzeba przez okres aktywności zawodowej zgromadzić dodatkowe środki na jesień życia.

Temu służy III filar emerytalny!

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły