odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Zmiana OFE > Zmiana OFE za darmo - akwizytorzy OFE do boju!

Zmiana OFE za darmo - akwizytorzy OFE do boju!

Bezpłatna zmiana OFE od 1 maja 2011 fot.: flickr.com
dodano 5 Maja 2011


Od 1 maja 2011 roku można zmienić fundusz emerytalny za darmo, do tej pory bezpłatnie mogły to robić jedynie klienci, których staż członkowski wynosił więcej niż dwa lata.

Od stycznia 2012 roku ma obowiązywać zakaz wtórnej akwizycji do OFE, od 1 maja można bezpłatnie zmienić fundusz emerytalny, dlatego przewiduje się, że teraz akwizytorzy zdwoją swoje wysiłki, by pozyskać jak największą liczbę członków. Nowi klienci mają pochodzić w większości od konkurencji, dlatego należy się spodziewać, że walka będzie zacięta.

Jeszcze do końca kwietnia 2011 roku, osoby chcące zmienić OFE, a nie będące członkiem funduszu dłużej niż dwa lata musiały ponieść opłaty za zmianę funduszu emerytalnego w wysokości nawet 160 zł. Obecnie każdy może zrobić to bezpłatnie, dlatego liczba zmian może być większa niż zazwyczaj.

Prowizje za pozyskanie klienta w OFE

Akwizytorzy mają o co walczyć, prowizje jakie uzyskują za jednego klienta mogą wynieść nawet 2 tys. zł! Średnio za jednego pozyskanego klienta z rynku wtórnego akwizytor otrzymuje 700 zł, wszystko zależy od stażu członkowskiego i sumy jakie klient zgromadził na swoim koncie. Ponadto wysokość składek przekazywanych do OFE zostanie zmniejszona z 7%, do 2,3% - to spora różnica, więc gra jest warta świeczki.

Uważajmy na oszustwa akwizytorów OFE

Już od jakiegoś czasu do KNF płyną doniesienia o oszustwach akwizytorów OFE, którzy dzwonią do klientów konkurencyjnych funduszy z propozycja bezpłatnej analizy rozliczanych i przekazywanych składek do OFE. Owi „doradcy finansowi” umawiają się na spotkanie, w trakcie którego nawet o tym nie wiedząc - podpisujemy zgodę na zmianę funduszu emerytalnego.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

członkostwo w ofe zmiana funduszu emerytalnego zmiana funduszu zmiana ofe zakaz akwizycji akwizycja do ofe

Komentarze:

 • 10/05/2011 przez gosc (szkonick)

  Owi „doradcy finansowi” umawiają się na spotkanie, w trakcie którego nawet o tym nie wiedząc - podpisujemy zgodę na zmianę funduszu emerytalnego.--------------------------- pipu pitu ja się zdrzemnę, jak można nie wiedzieć, że się coś podpisuje, przecież by zmienić fundusz trzeba wypisać nową umowę z nowym funduszem i zawiadomienie do starego że odchodzimy - jak można to przeoczyć, kto u Was pisze te artykuły, ciekawy osąd, jak można dorosłych traktować jak dzieci, jeśli ktoś ma dysfunkcje to niech decydują za niego krewni na podst. ubezwłasnowolnienia, jeśli nie ma dysfunkcji - chyba wie co podpisuje. ps. brałem kredyt - wiem co podpisałem, współczuję jeśli ktoś nie zauważa takich "szczegółów" jak umowa cywilno-prawna

 • 10/05/2011 przez gosc (ona_)

  do mnie dzwonili przed świętami, chcieli się wprosić do domu na wyliczenie składek przekazywanych z zus do ofe, że z jakiegoś programu finansowanego z unii czy z państwa są i będa to przeprowadzać w całej okolicy... Nie zgodziłam się.. i komu tu teraz wierzyć?

 • 24/05/2011 przez gosc (Eddie)

  Witam ja spotkałem się z takim "doradzą finansowym", który za darmo miał mi sprawdzić czy wszystkie składki przechodzą do OFE. Oczywiście w trakcie rozmowy zaproponowano mi przejście do lepszego ofe. Tutaj nie mówię, że oferta nie była lepsza, bo taka była. Papiery podpisałem i szczęśliwy z siebie, że teraz odzyskają moja kasę zacząłem się zastanawiać czy zrobiłem dobrze. Sprawdziłem wszystko i wyszło, że nie wybrałem najlepszego OFE jakie mogłem wybrać. Skontaktowałem się z jedną z czołowych firm ofe, którzy mi wyjaśnili wszystko, jak to działa i dlaczego tamte firmy dzwonią do ludzi. Po rozmowie okazało się, że taka umowę można zerwać. Następnego dnia był u mnie agent ofe którego świadomie wybrałem analizując wszystko sprawa została odkręcona i jestem tam gdzie chciałem być. Do szkonick. Oczywiście że trzeba przepisać umowę, tylko te osoby robią myk. Jaki? proszą o wgląd do umowy z poprzednim ofe dają kilka papierków odnośnie zmiany w przepisach w miedzy czasie dają inne papierki do poczytania a w tym czasie przepisują umowę ze starej na nową. Dają że poznał pan przepisy, informacje o zmianach, a przy okazji nową umowę i mówią proszę tu podpisać. Byłem w bardzo słabym ofe dlatego mnie to tylko zachęciło do zmiany. Jednak jeżeli ktoś podpisał taką umowę nieświadomie lub stwierdził po kilku dniach, że jednak jest ona niekorzystna dla nas, to ma prawo wycofania się. Jeżeli nie wiemy jak to zrobić piszemy do OFE do którego chcemy się zapisać wyjaśniamy sytuację. Taki agent jest u nas następnego dnia z papierami i on potem wszystko załatwia. Dla mnie liderami są AVIVA i ING. P.S. szkonick - uwierz mi, że te pisma są tak pisane że nie do końca wiadomo o co w nich chodzi. Poza tym nie dostałem umowy, bo "najpierw pani kierownik musi sprawdzić umowę potem wyślą mi pocztą" Mój agent już zajął się tą sprawą i cieszę się, że mimo mojego wcześniejszego zachwytu sprawdziłem to wszystko i trafiłem na agenta bardzo solidnego, któremu też przecież zależy na prowizji z umowy ze mną. Zmiany w przepisach zwiększą teraz natężenie. Czy ktoś z was wiedział, że KFE popełniło ostatnio wiele błędów podając błędne wyniki otwartych funduszy emerytalnych ? Chyba tylko liczba członków się zgadza we wszystkich ofe. Co strona z rankingiem to inne wyniki wszystkie podawane w różnych czasach przez KFE, ale oczywiście każde OFE wybiera te najkorzystniejsze dla siebie. Nie ma co się łamać złym wyborem można go zmienić :) Polecam sprawdzenie liderów i kilka spotkań.

 • 07/06/2011 przez gosc (agent)

  WITAM! Widze ze Pan nie bardzo zostal poinformowany odnosnie OFE.Bo nie ma czegos takiego jak KFE tylko KNF. Poza tym byc moze ze zostal Pan oszukany, ale jezeli poszedl Pan do innego Funduszu,ktory z reszta sam Pan sobie wybral to przedstawiciel wiedzial jakie rankingi Panu przedstawic kazdy fundusz ma swoje rankingi tylko KNF jest niezalezna. A powiem Panu ze jezeli chodzi o skladki i inwestowanie to duzej roznicy nie ma w zarabianiu przez fundusze.Wazniejsze jest czy ten Pana przedstawiciel zwerfikowal Pana skladki i wystapil do ZUS o odzyskanie pieniedzy. I do wiadomosci innych to nie jest wymysl funduszy ZUS naprawde nie przekazuje skladek a napewnoprzekazuje w ratach i nie przesyla skladekw terminie. A jeseli ktos nie wierzy to prosze srawdzic trzecia rubryke w swoim wyciagu z OFE (PROC ZA NIETERMINOWE PRZEKAZYWANIE SKLADEK)! Wiec jezeli ktos sie nie orientuje prosze nie mieszac ludzim w glowach. Pozdrawiam!

 • 03/10/2011 przez gosc (pixel)

  ZUS nie przekazuje terminowo składek - ma Pan racje.Te zaległości to nie są jednak jakieś zawrotne sumy.Ostatnio analizowałem konto swoje i żony i jestem pozytywnie zaskoczony.Oboje należymy do OFE od początku a więc już ponad 12 lat.W zasadzie nie brakuje nam ani jednej składki za cały dwunastoletni okres.Sporo składek dotarło jednak na nasze konta z opóźnieniem - czasami kilkuletnim- i w ratach.Oczywiście naliczono odsetki .Powiem tak -brakowało ale ZUS systematycznie te zaległości spłacił. Argument o konieczności zmiany OFE w celu odzyskania ZUS-owskich,powtarzany przez akwizytorów, jest zatem mocno naciągany.Zaryzykuje twierdzenie ze w większości przypadków prowizja agenta jest wyższa niż suma zaległości zmieniającego OFE.

Dodaj komentarz

Wyślij