odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Zmiana OFE > Wynki sesji transferowej OFE w lutym 2011 roku.

Wynki sesji transferowej OFE w lutym 2011 roku.

Zmiana OFE luty 2011 fot.: flickr.com
dodano 18 Lutego 2011


Pierwsza sesja transferowa zmiany OFE już za nami. Z możliwości zmiany OFE skorzystało w tym roku 161,2 tys. osób.

Liczba osób zmieniających fundusz emerytalny w lutym 2011 roku była mniejsza niż w poprzedniej sesji transferowej. Różnica ta jednak była niewielka, bo zaledwie 1%.

Migracja w lutym zakończyła się dodatnim bilansem przejść i odejść dla siedmiu podmiotów. Na ostatniej sesji transferowej, podobnie jak w listopadzie, zyskało AXA OFE, do którego w wyniku zmiany przeszło 27,5 tys. osób. Kolejne miejsce na podium, wśród najczęściej wybieranych funduszy emerytalnych w ramach migracji, zajął PKO Bankowy OFE z liczbą nowych członków 18,5 tys. Trzecie miejsce należy do Generali OFE, do którego przeszło 10,1 tys. osób.

Następne pozycje, również z dodatnim bilansem zajęły: Nordea OFE, AEGON OFE, Allianz Polska OFE i Amplico OFE.

Najwięcej członków, bo aż 36,9 tys., odeszło z Aviva OFE, który już po raz ósmy znalazł się na końcu zestawienia. Do Aviva OFE przystąpiło zaledwie 791 nowych uczestników. Z ING OFE wystąpiło 15,7 tys. klientów, z OFE PZU „Złota Jesień” 5,8 tys. osób.

Zmiana OFE jest znacznie bardziej przemyślana niż wybór funduszu emerytalnego lub też przystąpienie do OFE w drodze losowania. Klienci śledzą rankingi i wyniki wszystkich funduszy emerytalnych, by móc wybrać ten najkorzystniejszy. Ostatnie postanowienia reformy emerytalnej w sprawie OFE sprawiły jednak, że funduszom emerytalnym, zwłaszcza tym największym, przestało zależeć na pozyskiwaniu nowych członków.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

fundusze emerytalne transfery ofe zmiana funduszu emerytalnego zmiana ofe

Dodaj komentarz

Wyślij