odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Zmiana OFE > OFE - wzrasta liczba transferów

OFE - wzrasta liczba transferów

dodano 23 Sierpnia 2010


Z informacji przekazanych przez otwarte fundusze emerytalne wynika, że w sierpniu wzrosła liczba osób, które dokonały zmiany OFE. Jak ocenia portal Analizy Online już po raz czwarty z rzędu odnotowano wzrost tego rodzaju tendencji.

W ostatniej sesji transferowej (warto przypomnieć, że odbywają się one cztery razy do roku, o czym więcej w opublikowanym w naszym portalu artykule „Zmiana funduszu emerytalnego”) fundusz emerytalny zmieniło 150,1 tys. klientów, co w porównaniu z poprzednią sesją stanowi wzrost o blisko 1,5 tys. uczestników.

Nie jest to jednak rekordowa sesja, ponieważ największą migrację odnotowano w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas zmiany OFE dokonało aż 154,8 tys. osób.

W roku bieżącym suma uczestników, którzy zdecydowali się na zmianę funduszu wyniosła 440,8 tys. Ponieważ przed nami jest jeszcze jedna, listopadowa sesja transferowa należy spodziewać się, że w roku 2010 padnie swoisty rekord. Niemniej jednak, jak szacują analitycy portalu Analizy Online, liczba ta nie powinna przekroczyć 600 tys. osób.

Z danych wynika, że po ostatniej sesji transferowej umocniła się pozycja AXA OFE, który zwiększył ilość uczestników o 23,4 tys. osób. Zaraz za nim uplasował się Generali OFE jednak z wynikiem o połowę słabszym, a jego przyrost wyniósł 11,2 tys. osób. Natomiast z Aviva OFE zrezygnowało 33,1 tys. osób, a z ING OFE 14,7 tys. klientów.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

transfery ofe fundusze emerytalne zmiana ofe

Dodaj komentarz

Wyślij