odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Zasady funkcjonowania OFE > OFE będą mogły więcej inwestować w akcje

OFE będą mogły więcej inwestować w akcje

Zwiększenie limitu inwestycyjnego pozwoli OFE zarabiać więcej. fot.: sxc.hu
dodano 12 Stycznia 2011


W związku z decyzjami rządu, na podstawie których składka do OFE zostanie zmniejszona z dotychczasowych 7,3 proc. do 2,3 proc. zwiększone zostaną dla funduszy emerytalnych limity inwestowania w akcje.

 

Taką informację w środę, 12 grudnia przekazał dziennikarzom minister Michał Boni. Dodał, że limity z pewnością zostaną zwiększone. „To jest oczywiste” - podkreślił. Jeszcze nie wiadomo, na jaki wzrost limitów liczyć mogą otwarte fundusze emerytalne. Michał Boni zaznaczył, że zapis o wysokości limitów znajdzie się z pewnością w projekcie ustawy o zmianach w OFE.

 

Stosowne wyliczenia przygotowuje Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Rzecznik prasowy UKNF Łukasz Dajnowicz podał do publicznej wiadomości, że rachuby prowadzone są zgodnie z założeniami przyjętymi przez ministra Michała Boni. Urząd jest w stałym kontakcie z ministrem.

 

Dotąd, zgodnie z rozporządzaniem rządu z lutego 2004 roku, OFE mogły inwestować w akacje, prawa do akcji, obligacje zamienne na akcje i prawa poboru spółek notowanych na regulowanym rynku giełdowym, ale limit tych inwestycji wynosił 40 proc. Taka sama wartość nadal obowiązuje w przypadku akcji narodowych funduszy inwestycyjnych.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Pierwszy Filar ZUS

Zobacz więcej