odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Wybor OFE > Losowanie OFE – styczeń 2012

Losowanie OFE – styczeń 2012

Losowanie OFE 2012 już 10 stycznia fot.: flickr.com
dodano 5 Stycznia 2012


Do 10 stycznia 2012 roku trzeba wybrać OFE! Nie zrobiło tego jeszcze 311 tys. Osób, mimo iż mają taki obowiązek, w przeciwnym razie zostaną przydzieleni do funduszu emerytalnego w drodze losowania.

Mimo, że do 10 stycznia zostało jeszcze tylko kilka dni, aż 311 tys. osób nie wybrało jeszcze Otwartego Funduszu Emerytalnego. Osoby zainteresowane powinny decyzję podjąć samodzielnie, ponieważ od stycznia 2012 roku nie mogą do tego namawiać akwizytorzy OFE.

W grudniu 2011 roku ZUS wysłał list przypominający o wyborze funduszu emerytalnego do osób, które mają taki obowiązek. Uczestnikami losowania są wszystkie osoby, które podlegały ubezpieczeniu społecznemu, a z różnych względów nie dopełniły obowiązku zawarcia umowy z wybranym funduszem.

W losowaniu wezmą udział cztery fundusze: Allianz, Bankowy, AXA i Generali, gdyż osiągnęły one wynik powyżej średniej krajowej, a ich udział w rynku nie przekracza 10%.

Zakaz akwizycji


Od początku 2012 roku obowiązuje zakaz akwizycji. Powodem takiej decyzji były wysokie koszty związane z akwizycją oraz przekonywanie klientów do konkretnego funduszu, często wprowadzając ich w błąd. Za załamanie zakazu towarzystwa będą ponosić kary pieniężna.

Towarzystwa emerytalne zrezygnowały z akwizytorów już w roku ubiegłym, ich liczba spadła ostatnio ze 120 do ok. 90 tys.

Dotychczasowi akwizytorzy OFE będą sprzedawać polisy na życie, dodatkowe ubezpieczenia emerytalne bądź fundusze inwestycyjne.


Decyzję w wyborze OFE mają ułatwić zestawienia publikowane na stronie KNF oraz na serwisach towarzystw emerytalnych. Możliwe jest podpisanie umowy korespondencyjnie, odpowiedni formularz można znaleźć na stronach internetowych funduszy.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

losowanie ofe losowanie ofe 2012 wybór ofe

Dodaj komentarz

Wyślij