odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > System emerytalny w Polsce > Ujednolicony i podniesiony wiek emerytalny w całej Unii Europejskiej?

Ujednolicony i podniesiony wiek emerytalny w całej Unii Europejskiej?

Zmiany w systemachemerytalnych w calej Unii Europejskiej fot.: flickr.com
dodano 2 Listopada 2011


W ciągu najbliższych tygodni mają zostać przedstawione propozycje naprawy systemów emerytalnych w całej Unii Europejskiej.

Każdy spośród 27 krajów Unii Europejskiej ma swój system emerytalny, dlatego jedna z rekomendacji propozycji zmian systemów emerytalnych UE ma objąć podwyższenie i zbliżenie wieku emerytalnego w krajach UE.

Zmiany w systemie emerytalnym w Europie

Proponowane zmiany mają zostać opublikowane prawdopodobnie jeszcze przed końcem 2011 roku.
Rządy wszystkich krajów Unii Europejskiej będą musiały przeznaczać dodatkowo 2,5% PKB do emerytury do 2060 roku.
Obecny  problem wypłaty świadczeń emerytalnych w państwach UE potęguje dodatkowo kryzysw Europie. Wiek emerytalny w większości krajów ma zostać wydłużony. Społeczeństwo nie jest zadowolone z takiego obrotu spraw, jednak takie zmiany są nieuniknione, żadnego państwa nie stać na utrzymywanie niskiego wieku emerytalnego.
W świetle tego Komisja Europejska postanowiła formalnie przedstawić propozycje naprawy systemów emerytalnych w całej Europie.

W „białej księdze” KE mają również zostać zawarte propozycje zwiększenia przejrzystości systemów emerytalnych w państwach UE oraz przepisy, które miałyby zagwarantować ochronę obywateli przed kryzysem finansowym. Dodatkowo między krajami UE ustalone ma zostać przenoszenie emerytury w przypadku zmiany miejsca zamieszkania emeryta.

Uregulowane mają zostać przepisy dotyczące funkcjonowania funduszy emerytalnych, głównie wysokości kapitały, który będą musiałby utrzymywać.

Czytaj więcej:

Wyraź swoją opinię na forum >>

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

wydłużony wiek emerytalny system emerytalny w Europie system emerytalny w Polsce

Komentarze:

  • 13/12/2011 przez gosc (jaś)

    Prezydent zapowiedział debatę publiczną w sprawie emerytur. Oto moja opinia: Przejście na emeryturę powinno być uzależnione nie od wieku, ale od lat pracy, a wysokość od kapitału i składek emerytalnych, bo jedni pracują 15 lat, inni 50 lub więcej lat. Wyższy wiek emerytalny, o ile byłby uchwalony, powinien objąć osoby o niskim stażu pracy. Natomiast osoby o stażu np. 45 lat powinny mieć możliwość przejścia na emeryturę bez względu na wiek. Mnie niestety grozi praca przez 50 lat, po której będę wrakiem człowieka, a nie emerytem. (pracuję od 17-go roku życia mam 43 lata pracy) I nie jestem w takiej sytuacji odosobniony.

  • 09/01/2012 przez gosc (statystyczny_polak)

    ciekawa strona , żadnych nazwisk pod artykułami, piszą zapewnie ludzie finansowani przez bś, ofe typu balcerowicz góra czy chłoń domińczak

  • 11/02/2012 przez gosc (Ksawery)

    Panie Gościu w pełni zgadzam się ze stwierdzeniem tego faktu - brawo !

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Pierwszy Filar ZUS

Zobacz więcej