odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Rankingi > OFE wypracowują coraz większy zysk dla swoich klientów

OFE wypracowują coraz większy zysk dla swoich klientów

OFE dynamicznie pomnażają środki swoich klientów. fot.: sxc.hu
dodano 15 Listopada 2010


Analitycy wysoko oceniają wypracowane przez OFE w 2010 roku zyski. Fundusze emerytalne dla swoich klientów w ciągu ostatnich 10. miesięcy zarobiły 9,3 proc. Eksperci szacują, że do końca grudnia wynik przekroczy 10 proc., a na pewno będzie istotnie wyższy od inflacji.

 

Warto podkreślić, że wspomniane 9,3 proc. to średnia dla wszystkich OFE. Z końcem października zarobkiem przekraczającym 10 proc. poszczycić mogło się kilka funduszy. Amplico pomnożył środki swoich klientów do wysokości 10,2 proc., a ING do 10,1 proc.

 

Słabe wyniki odnotował Generali, ze stopą zwrotu zaledwie 8,2 proc. Niewiele lepiej wypadają w tym zestawieniu Polsat i Aegon, oba fundusze zanotowały tylko 8,6 proc. Biorąc pod uwagę osiągnięcia OFE w październiku na czele stawki uplasował się Nordea OFE, za nim Allianz i Warta. Najsłabiej poradził sobie Polsat.

 

Tylko w październiku środki uczestników OFE pomnożone zostały o ponad 1 proc. Nie bez znaczenia był wzrost na rynku akcji i skok wszystkich głównych indeksów giełdowych, z wyjątkiem sWIG80, o ponad 2 proc. Listopad przynieść może nieznaczne zmiany, a to z powodu wyborów w USA i decyzji Rezerw Federalnych, jak i wyników ogłaszanych przez poszczególne spółki giełdowe.

 

Przypomnijmy, że w październiku ZUS przekazał funduszom 1,7 mld zł składek, co od początku roku daje w sumie kwotę niemal 19 mld zł. Od powołania OFE jest to natomiast aż 158 mld zł. Aktywa funduszy oceniane są na 214 mld zł. W skali miesiąca jest to wzrost sięgający 5 mld zł, w skali roku natomiast – 36 mld, a więc aż 20 proc.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij