odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Jak miec godna emeryture > Godna emerytura tylko dzięki trzem filarom

Godna emerytura tylko dzięki trzem filarom

dodano 16 Stycznia 2010


Jak informuje dziennik „Polska” zdecydowana większość Polaków nie myśli o zabezpieczeniu na emeryturę. Z przeprowadzanych analiz wynika, że rodacy liczą na środki wypłacane przez ZUS i OFE. Ale najnowsze szacunki Komisji Nadzoru Finansowego wskazują, że emerytura z OFE i PZU wyniesie zaledwie 50-60% średniego wynagrodzenia.

 

godna emeryturaW przypadku kobiet, które wiek emerytalny osiągają o 5 lat wcześniej od mężczyzn wysokość świadczenia emerytalnego sięgać może zaledwie 40% dotychczasowych dochodów.

 

Z danych KNF wynika, że indywidualne konta emerytalne (IKE, o których więcej informacji znajdziesz w naszym portalu) założyło w tej chwili zaledwie 91,5 tys. Polaków, a więc niespełna 6% pracujących. Powód jest bardzo prosty – większość pracujących nie ma z czego oszczędzać i na nic zdają się apele ekspertów podkreślających konieczność zadbania o uposażenie na emeryturę we własnym zakresie.

 

Tymczasem z wyliczeń Open Finance wynika, że odkładając co miesiąc zaledwie 100 zł przez 30 lat, przy założeniu 7-procentowej stopy zwrotu na emeryturze można by spodziewać się dodatkowo nawet 900 zł miesięcznie.

 

Zdjęcie pochodzi z serwisu Flickr.com.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły