odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Inwestycje indywidualne > Ubezpieczyciele chcą oferować odwróconą hipotekę

Ubezpieczyciele chcą oferować odwróconą hipotekę

Towarzystwa ubezpieczniowe są zainteresowane oferowaniem odwróconej hipoteki. fot. sxc.hu
dodano 28 Października 2010


Towarzystwa ubezpieczeniowe są żywotnie zainteresowane możliwością oferowania emerytom odwróconej hipoteki, czyli umowy dożywotniej renty w zamian za prawo własności do mieszkania lub domu.

 

„Założenia do ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym”, dokument z 19 kwietnia 2010 roku przygotowany przez Ministerstwo Finansów, zezwala na oferowanie reverse mortgage tylko bankom i spółdzielczym kasom oszczędnościowo-kredytowym.

 

Polska Izba Ubezpieczeń zgłosiła do propozycji ustawy 184 uwagi. Postulat PIU, domagającej się włączenia ubezpieczycieli do organizacji finansowych oferujących umowę odwróconej hipoteki, popierają Komisja Nadzoru Finansowego i Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych. Obie instytucje są zdania, że doświadczenie i wiedza ubezpieczycieli to wystarczające referencje do oferowania tego rodzaju produktu.

 

Ministerstwo Finansów nie wykluczyło rozszerzenia podmiotów uprawnionych do świadczenia takich usług. Podkreśla przy tym, że zgodnie z przewidywaniami zainteresowanie reverse mortgage będzie raczej nieznaczne, stąd zawężenie kręgu instytucji, które taki produkt będą mogły oferować.

 

Obecnie umowy odwróconej hipoteki emeryci zawierać mogą z dwiema prywatnymi spółkami Funduszem Hipotecznym Dom oraz Centralnym Funduszem Hipotecznym.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Trzeci Filar IKE

Zobacz więcej