odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Fundusze inwestycyjne > Polisy ubezpieczeniowe: Generali Omni-Profit

Polisy ubezpieczeniowe: Generali Omni-Profit

Polisa ubezpieczeniowa Generali Omni-Profit, fot.: flickr.com
dodano 6 Lipca 2011


Generali Omni-Profit

Wszelkiego rodzaju produkty długoterminowe służą do zgromadzenia kapitału, który może zostać wykorzystany na określony cel. Dla wielu, jednym z celów jest odkładanie na przyszłą emeryturę. Opisywany produkt jak najbardziej może posłużyć do zabezpieczenia przyszłości – inwestycja, a przy okazji także i ubezpieczenie.

Do głównych zalet produktu można zaliczyć szeroką możliwość inwestycyjną w jednej umowie, regularne wpłaty, a co ważne relatywnie niska składka minimalna, jaką trzeba wpłacać. Generali oferuje produkt, w którym inwestycja może być zawarta od 150 zł. Standardem jest możliwość wyboru opłaty składki miesięcznie, kwartalnie, półrocznie i rocznie. W porównaniu do innych ofert, Generali wyróżnia się także okresem trwania inwestycji, która wynosi 10 lat. Także okres polisy opłaconej jest krótszy i wynosi 5 lat. Po tym czasie można przestać wpłacać, czekając do końca trwania umowy. Zmiany częstotliwości i wysokości wpłat można dokonać w każdą rocznicę zawarcia polisy.  Oczywiście istnieje także możliwość dodatkowych wpłat na konto dodatkowe (min. 1000 zł), z którego można wcześniej wypłacić zgromadzone środki.

W ramach oferty, Generali oferuję dostęp do 43 różnych funduszy, z których cztery to własne Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe Generali, sześć to tzw. portfele modelowe a oprócz tego klient ma możliwość własnego wyboru spośród 33 zewnętrznych funduszy polskich i zagranicznych.

Opłaty

Główną opłatą jaką ponosi klient jest opłata administracyjna, która wynosi 9 zł miesięcznie. Dodatkowo ponosi się opłatę za zarządzanie funduszami. Jest ona zależna od wysokości składki rocznej, a także grupy funduszy. Stawki wynoszą od 0,7% do 2,75%. Składka roczna powyżej 12 tys. zł charakteryzuje się najmniejszymi opłatami. Produkt pozwala na zarządzanie wybranymi funduszami poprzez konwersje i lokacje środków, których pierwsze 10 w roku jest darmowych, każda kolejna kosztuje 9 zł. Z racji, iż jest to produkt długoterminowy, wcześniejszy wykup polisy jest obarczony dodatkową opłatą, która w pierwszym roku wynosi 98%!

Warto wspomnieć, iż Generali oferuje także drugi wariant inwestycji z jednorazową składką  w wysokości min. 10 000zł. Umowa trwa 7 lat. W tym wariancie główną opłatą jest sama opłata za zarządzanie, która w przypadku inwestycji do 49 999zł waha się od 1,4% do 2,75%, a powyżej 1 mln zł od 0,5% do 1,4%. Opłata za częściowy wykup polisy w pierwszym roku wynosi 9%.

Podsumowując. Produkt Generali w porównaniu do podobnych produktów typu Unit Link charakteryzuje się przede wszystkim niską składką minimalną – od 150 zł, krótszym czasem trwania polisy – 10 lat (min 5 lat opłacania składki), a także niską  opłatą administracyjną, która wynosi 9 zł miesięcznie.  Mankamentem może być relatywnie małą ilość funduszy zewnętrznych, zwłaszcza dla osób, które zamierzają aktywnie zarządzać swoją inwestycją.

Wariant inwestycji z składką jednorazową skraca okres trwania inwestycji i skierowany jest bardziej do osób posiadających większy kapitał (min 10 000zł). Dla osób preferujących regularne oszczędzanie pozostaje wariant składki regularnej.

 

Autor

Maciej Olszowy

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

polisa inwestycja fundusz inwestycyjny polisa ubezpieczeniowa iii filar 3 filar

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Trzeci Filar IKE

Zobacz więcej