odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Emerytury pomostowe > Mundurowi w powszechnym systemie emerytalnym

Mundurowi w powszechnym systemie emerytalnym

Służby mundurowe trzeba systematycznie włączać w powszechny system emerytalny. fot.: sxc.hu
dodano 12 Grudnia 2010


W piątek, 10 grudnia premier Donald Tusk spotkał się ze związkami zawodowymi mundurowych, by omówić nowe zasady przyznawania emerytur tej grupie zawodowej. Chodzi głównie o wydłużenie lat pracy mundurowych.

Uprzywilejowanie służb mundurowych budzi zdecydowany sprzeciw przedstawicieli PKPP Lewiatan. Uważają oni, że to niesprawiedliwe wobec innych grup zawodowych zarówno pod względem wieku emerytalnego, jak i wysokości świadczeń. Szczególnie w stosunku do ilości przepracowanych lat.

Zdaniem zrzeszonych w Lewiatanie pracodawców wszyscy Polacy powinni należeć do powszechnego systemu emerytalnego, w którym każdemu ubezpieczonemu przysługuje emerytura proporcjonalna do zgromadzonych składek i uzależniona od przewidywanego czasu trwania życia w momencie przejścia na emeryturę.

Objęcie powszechnym systemem emerytalnym osób, które rozpoczną pracę w służbach mundurowych od 1 stycznia 2012 roku nie zyskało przychylności Lewiatana. Jego przedstawiciele uznają, że to działanie, którego skutki będą odczuwalne dopiero za 30 lat.

 

Stąd propozycja, by osoby zatrudnione obecnie w służbach mundurowych miały stopniowo wydłużany staż pracy niezbędny do uzyskania prawa do świadczenia emerytalnego.

„Nie można akceptować marnotrawstwa, jakim jest odejście na emeryturę policjanta po 15 latach pracy, czyli w momencie, kiedy jest najcenniejszy – znajduje się w sile wieku i ma doświadczenie” - przekonuje PKPP Lewiatan.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

emerytury mundurowe emerytury wojskowe mundurówka

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Pierwszy Filar ZUS

Zobacz więcej