odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Emerytura trzeci filar IKE > Zbyt niska wiedza na temat oszczędzania w trzecim filarze

Zbyt niska wiedza na temat oszczędzania w trzecim filarze

Polacy posiadają nikłą wiedzę na temat oszczędzania na emeryturę fot.: flickr.com
dodano 6 Lipca 2012


Zbyt mała wiedza o dostępnych formach oszczędzania na emeryturę w ramach trzeciego filaru wpływa na niską liczbę korzystania z tych produktów.

Aż 70% Polaków uważa, że nie wie nic o instrumentach finansowych dedykowanych dla osób oszczędzających na emeryturę lub posiada tylko podstawową wiedzę na ten temat. Większość osób chce dowiedzieć się więcej na ten temat, tak wynika z badań przeprowadzonych przez On Board PR Ecco Network na podstawie badań Instytutu Badania Opinii Homo Homini.

Zbyt mała wiedza o dodatkowych produktach emerytalnych decyduje o braku zaufania do instytucji finansowych i wpływa na niechęć powierzania im środków finansowych na swoją przyszłość.

dodatkowe oszczędzanie na emeryturę

W porównaniu z badaniami z poprzednich lat wiedza naszych rodaków na temat produktów emerytalnych, zamiast się zwiększać – spada.

Gdzie Polacy szukają informacji o produktach finansowych?

Wiedzę o produktach emerytalnych Polacy zdobywają najchętniej na własną rękę, najpopularniejszy jest oczywiście Internet, korzysta z niego aż 44% badanych. Informacje pochodzą ze stron instytucji finansowych (23%) czy forów internetowych (12%), na portalach branżowych (9%) lub też u znajomych i rodziny. 14 % ankietowanych w ogóle nie szuka takich informacji.

Ponadto pogłębiamy swoją wiedzę korzystając z tradycyjnych mediów, jak TV, prasa czy radio. 8% badanych szuka informacji bezpośrednio u doradcy finansowego.

dostepne informacje o produktach emerytalnych

 

 

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

trzeci filar 3 filar iii filar produkt finansowy dodatkowe oszczędzanie na emeryturę

Komentarze:

  • 07/08/2013 przez gosc (Andrzej Malicki)

    OFE to kolejny przekręt finansowy!!! Obserwując „szczególne zainteresowanie” rządu sprawą OFE, mam prawo przypuszczać, że nie wróży to niczego dobrego dla Polaków i w prostej linii zmierza do przerzucenia zgromadzonych środków do ZUS. Nie można od razu zlikwidować OFE, bo byłoby to zbyt ryzykowne ze względu na możliwość wystąpienia niekontrolowanego protestu społecznego, ale udział w tej „operacji” geniusza kreatywnej księgowości Vincenta Rostowskiego, a gołym okiem widoczna i zastosowana przez rząd metoda tzw. „drobnych kroczków” jest po to, by uśpić czujność zainteresowanych. Niebawem okaże się, że jest to kolejny polityczny przekręt i postawienie Polaków w sytuacji dokonanej, kolejny raz bez ich zgody!!! Trzeba generalnie stwierdzić, że nie na takich warunkach ludzie przystępowali do OFE, celowo mamieni nadzieją na wyższe emerytury. Rząd na okoliczność tego przekrętu przekaże społeczeństwu garść wytartych frazesów i kłamstw w stylu: „dziura budżetowa zagrażała wypłacalności bieżących świadczeń przez ZUS oraz obsługi KRUS, ZUS stoi przed widmem bankructwa, więc musieliśmy jako rząd podjąć drastyczne, niepopularne lecz niezbędne decyzje w tej kluczowej sprawie”. Z pewnością też wypowie się Donald Tuska w stylu: „głęboko wierzę” , „jestem przekonany”, proszę mi wierzyć, że nie było innej sensownej drogi… etc”. Te wszystkie kłamstwa i puste słowa, podparte sztuczkami PRowskimi nie trafiają już do ludzi, bo wielka jest skala kłamstw, niedotrzymanych obietnic i krzywdy, jakiej doznało i wciąż doznaje polskie społeczeństwo za rządów Platformy tylko z nazwy Obywatelskiej!!! Pytanie, jak długo ta kłamliwa i nieudolna Platforma będzie fałszować obraz rzeczywistości Polski, tej korupcji, kumoterstwa, coraz nowych podatków i ogólnej beznadziei… Ten rząd wyraźnie nie interesuje, za co i w jakich warunkach żyje większość zwyczajnych ludzi, że 2,5 miliona Polaków wyjechało za granicę do pracy, że na koniec czerwca 2013 r. aż 243 tys. ludzi z wyższym wykształceniem nie ma żadnego zatrudnienia! NAJWAŻNIEJSZE DLA TEGO RZĄDU BYŁO TO, BY ZA TAK WYBITNĄ TROSKĘ O LOS POLSKI I POLAKÓW PRZYZNAĆ W POSZCZEGÓLNYCH MINISTERSTWACH PREMIE ZA PIERWSZE PÓŁROCZE 2013 r. NA ŁĄCZNĄ KWOTĘ 21,6 MLN ZŁOTYCH, o czym informowały media w dniu 1 sierpnia 2013 r. TO JEST KOLEJNY PRAWDZIWY OBRAZ HIPOKRYZJI, BUTY, AROGANCJI I LEKCEWAŻENIA POLAKÓW W WYKONANIU TEGO RZĄDU!!! INNYMI SŁOWY: WY MACIE OSZCZĘDZAĆ, A MY SOBIE BĘDZIEMY ROZDZIELAĆ PREMIE I NAGRODY…

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Trzeci Filar IKE

Zobacz więcej