odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Emerytura trzeci filar IKE > Struktury inwestują w akcje i surowce.

Struktury inwestują w akcje i surowce.

Struktury inwestują w surowce fot.: flickr.com
dodano 25 Lutego 2011


Coraz częściej banki lokują kapitał w produkty strukturyzowane inwestowane w surowce.

Produkty strukturyzowane chronią kapitał oraz dają możliwość inwestycji na wielu rynkach. Chcąc chronić kapitał ograniczony jest wówczas potencjał zysku.

Coraz częściej banki wykorzystują fakt, iż ceny surowców poszły w górę. Głównymi zaletami jest fakt, że gdyby hossa utrzymywała się dłużej jest szansa na zysk, a ochrona kapitału jeśli nastąpi odwrócenie trendu.

Spośród 22 dostępnych ofert, pięć jest powiązanych właśnie z cenami surowców.

Na produkty związane z cenami złota czy surowców takich jak: nikiel, aluminium, pszenica, kukurydza czy bawełna, cukier i kawa stawiają Pekao, Millenium i Nordea. Pekao udostępnia Certyfikat Strukturyzowany Blask Złota oraz Certyfikat Strukturyzowany Skarb Natury. Nordea oferuje Nordea Gwarant – Surowcowy Kwartet.

Bank Millenium stawia na cent złota, który sprzedaje półtoraroczną Lokatę Inwestycyjną Siła Złota.

Oprócz surowców popularniejsze są jedynie rynki giełdowe. BZ WBK, Millenium Bank, Kredyt Bank, KBC TFI, Noble Bank, a także firma Wealth Solutions stawiają na koszyki akcji, niekoniecznie polskich. Citi Handlowy , Getin Bank i Noble Bank szukają zysków na rynkach BRIC (czyli Brazylii, Rosji, Indii i Chin), Deutsche Bank PBC liczy na wzrost na giełdzie rosyjskiej i chińskiej.

Popularność straciły produkty walutowe, które w 2010 roku osiągały słabe wyniki inwestycyjne. Oferty produktów walutowych mają Bank BPH (CHF/PLN) oraz Kredyt Bank (EUR/PLN).

Szerszą ofertę na rynku produktów strukturyzowanych uzupełniły Getin Bank, Noble Bank i PZU Życie. Instrumentami bazowymi tych ofert są strategie, mające na celu przynoszenie dodatnich stóp zwrotu w każdych warunkach rynkowych.

Ofert produktów strukturyzowanych do wyboru jest zazwyczaj 20-30, z czego niektóre są dostępne jedynie dla niewielkiej grupy klientów (posiadaczy konta w danych banku czy też klientów private banking instytucji). Dzięki temu, że wśród dostępnych aktualnie produktów, można wybrać różne sektory i rynki, ułatwiona jest dywersyfikacja portfela.

Z uwagi na ochronę kapitału, jeśli chodzi o produkty strukturyzowane, nie można liczyć na wielki zysk, za dobre wyniki uważa się te osiągnięte powyżej 10% w skali roku.

źródło: inwestycje.pl

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Trzeci Filar IKE

Zobacz więcej