odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Emerytura pierwszy filar ZUS > Zakaz akwizycji do OFE to więcej pracy ZUS

Zakaz akwizycji do OFE to więcej pracy ZUS

Liczba biorących w losowaniu OFE wzrośnie przez zakaz akwizycji do OFE. fot.: sxc.hu
dodano 30 Marca 2011


W 2012 roku ma obowiązywać zakaz akwizycji do OFE, w związku z tym liczba osób biorących udział w losowaniu OFE znacznie się zwiększy.

Jedną z proponowanych zmian w reformie emerytalnej ma być zakaz akwizycji do OFE, który ma wejść w życie w 2012 roku. Losowanie do OFE przeprowadza ZUS. Dotyczy ono tych wszystkich, którzy samodzielnie nie wybrali OFE po podjęciu pierwszej pracy. Zakaz akwizycji może przyczynić się do tego, że większość osób nie wybierze funduszu emerytalnego.

Pierwszą umowę z funduszem emerytalnym podpisuje rocznie ok. pół mln osób. W roku 2010 spośród 570 tys. które trafiły do OFE, aż jedna trzecia została wylosowana przez ZUS.

Należy jednak pamiętać, że w losowaniu nie biorą udziału największe fundusze, których udział w rynku przekracza 10% (są to ING, Aviva i PZU).

Nie mniej jednak, jeśli zacznie obowiązywać zakaz akwizycji, do tych największych funduszy przestaną napływać nowi klienci. Duże fundusze nie będą mogły brać udziału w losowaniu nawet, jeśli osiągną dobre wyniki inwestycyjne.

Poprawka w tej kwestii już została zgłoszona do innych zmian, lecz prawdopodobnie przepadła. Ostateczna treść zmian ustawy emerytalnej nie jest jeszcze znana.

źródło: rp.pl (30.03.2011)

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Komentarze:

  • 24/12/2011 przez gosc (ING OFE AGENT)

    www.ofe-24.com - wyślij zgłoszenie online i zapisz się do ING OFE

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Pierwszy Filar ZUS

Zobacz więcej