odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Emerytura pierwszy filar ZUS > Spór o wysokość emerytur częściowych między PSL i PO

Spór o wysokość emerytur częściowych między PSL i PO

Trwają rozmowy w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego w Polsce fot. flickr.com
dodano 27 Marca 2012


Spotkanie PO i PSL w sprawie reformy emerytalnej nie przyniosło kompromisu. Partie mają swoje wizje odnośnie pobierania przez 62 – latków części emerytury, trwają również odnoścnie wydłużenia wieku emerytalnego.

Spotkanie liderów partii PSL i PO nie przyniosło kompromisu w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn do 67. roku życia. Rozmowy nad reformą emerytalną nadal będą trwały.

Według lidera PSL Waldemara Pawlaka emerytura częściowa dla 62 - latków powinna wynosić 80% świadczenia, zdaniem PO jej wysokość powinna kształtować się na poziomie 50%.

„Bardzo ważne jest określenie, jaki poziom tej częściowości będzie, bo wydaje się, że warto tutaj odwołać się do doświadczeń niemieckich, gdzie mówi się o 80% emerytury należnej” uważa szef PSL.

O zmianach w systemie emerytalnym rozmawiali również kierownictwo PSL oraz szefowie regionalnych struktur partii na nadzwyczajnym posiedzeniu Naczelnego Komitetu wykonawczego.

Na posiedzeniu PSL wyłoniono najważniejsze kierunki tej kadencji, m.in. zagwarantowanie wszystkim pracy, odpowiedniej opieki medycznej, wsparcie rozwoju demograficznego czy umacnianie suwerenności i podmiotowości gospodarczej naszego kraju.

W celu wypracowania kompromisu o reformie emerytalnej, prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał także z Januszem Palikotem, przekonując go do poparcia zmian.

Od Kancelarią premiera NSZZ Solidarność zorganizowało pikietę przeciwko reformie emerytalnej. Zbudowano także miasteczko namiotowe, które ma zostać przeniesione w piątek pod Sejm, kiedy to posłowie mają rozpatrzeć wniosek Solidarności o przeprowadzenie referendum emerytalnego.

Porozumienie w sprawie emerytur powinno być zawarte pod warunkiem uporządkowania m.in. polityki rynku pracy, wynagrodzeń, prozdrowotej czy polityki rodzinnej.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

wydłużanie wieku emerytalnego reforma emerytalna wiek emerytalny emerytura cząstkowa wysokość emerytury emerytura

Komentarze:

  • 28/03/2012 przez gosc (Krzszysztof - emeryt)

    Wałęsa teraz mówi, że emerytury to powinna być wolność wyboru i w sumie ma chłop rację, z reszta sami przeczytajcie, a on przecież troche w życiu przeżył http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Lech-Walesa-o-emeryturach-wolnosc-wyboru-na-okreslonych-zasadach,wid,14367844,wiadomosc.html

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Pierwszy Filar ZUS

Zobacz więcej