odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Emerytura pierwszy filar ZUS > Pogarszająca się sytuacja na rynku pracy seniorów

Pogarszająca się sytuacja na rynku pracy seniorów

Rynek pracy seniorów w Polsce fot.: flickr.com
dodano 24 Lipca 2012


Kryzys na rynkach finansowych przyczynił się do zmniejszenia zatrudnienia na całym świecie. Nie dość że sytuacja emerytów na polskim rynku pracy była kiepska, to przez kryzys stała się jeszcze gorsza.

Mimo iż wielu emerytów wykazuje chęć aktywności zawodowej po przejściu na emeryturę, coraz trudniej będzie można uzyskać zatrudnienie. Większość osób starszych decyduje się na pojęcie pracy ze względów finansowych, gdyż otrzymują zbyt niską emeryturę i muszą dorobić, by poradzić sobie ze spłatą wszystkich rachunków i zaspokoić podstawowe potrzeby. Sytuacja jest szczególnie trudna dla osób samotnych, które nie mogą liczyć na pomoc rodziny czy bliskich.

I kwartał 2012 roku to 6,5% osób w wieku poprodukcyjnym czynnych zawodowo. Oznacza to nikłe szanse na znalezienie pracy wśród młodych wykształconych osób. Wiele osób starszych ma problemy z obsługą komputerów i innych nowoczesnych urządzeń. Ponadto nie zawsze są na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i odkryciami naukowymi. Czy jest zatem jakieś wyjście z tej sytuacji?

Pomocą może okazać się renta dożywotnia, która w zamian za przeniesienie prawa do własności nieruchomości na fundusz z zachowaniem prawa dożywotniego użytkowania lokalu, pozwala na co miesięczne wpływy na rachunek emeryta. Takie rozwiązanie może być szczególnie ważne dla osób potrzebujących stałego, bezpiecznego i dożywotniego dochodu. Dla wielu to jedyna szansa na rozwiązanie problemów finansowych i zapewnienie godnego życia na starość. Emerytura to przecież czas, gdzie starsze osoby powinny odpoczywać i cieszyć się spokojnym i bezpiecznym życiem, a nie martwić o swoje finanse.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

emerytura a praca praca na emeryturze

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Pierwszy Filar ZUS

Zobacz więcej