odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Emerytura pierwszy filar ZUS > Emerytura na konto - komu się opłaci?

Emerytura na konto - komu się opłaci?

Czy emeryt musi mieć konto bankowe? fot. flickr.com
dodano 11 Kwietnia 2011


Emeryci i renciści nie mają obowiązku posiadania kont bankowych, ZUS jednak zachęca do zakładania indywidualnych rachunków bankowych, na które wypłacano by im świadczenia.

Aktualnie ok. połowa osób pobierających świadczenia emerytalne otrzymuje je na konto w banku. ZUS jednak chce zwiększyć liczbę emerytur i rent wypłacanych w formie bezgotówkowej. Do dziś emeryci i renciści z Łodzi oraz Trójmiasta mogą zakładać specjalne konta bankowe, na które otrzymują świadczenia emerytalne.

Oczekuje się, że w przeciągu kilku lat pond trzy czwarte emerytów będzie posiadało rachunek bankowy, na który będą przekazywane świadczenia. Takie wyniki będą jednak trudne do osiągnięcie.

Co ma zachęcić emerytów do zakładania rachunków bankowych?

ZUS zachęca emerytów do zakładania kont bankowych poprzez skorzystanie ze  specjalnych ofert. Seniorzy, którzy zdecydują się na prowadzanie takiego rachunku, będą mogli założyć konto za darmo Bezpłatne ma być również prowadzenie takiego konta oraz  wypłaty w ciągu miesiąca.

Dzięki zakładaniu kont bankowych przez emerytów, ZUS może zaoszczędzić. Tylko w 2010 roku ZUS wydał na emerytury roznoszone przez listonoszy 290 mln zł.

ZUS realizuje zalecenia Programu Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego w Polsce na lata 2010-2013 zaproponowane przez Ministerstwo Finansów oraz Związek Banków Polskich. Program ten ma upowszechnić obrót bezgotówkowy zwłaszcza wśród osób po 65 roku życia.

Więcej o kontach i kredytach dla seniora w artykułach:

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

rachunek bankowy emerytura a konto bankowe

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Pierwszy Filar ZUS

Zobacz więcej