odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Emerytura i praca zarobkowa > Od 2011 trzeba będzie wybrać między emeryturą i etatem

Od 2011 trzeba będzie wybrać między emeryturą i etatem

Zmiany w przepisach mogą dotknąć aż 60 tys. pracujących emerytów. fot.: sxc.hu
dodano 12 Grudnia 2010


Na początku grudnia Sejm przyjął przepisy zmieniające zasady przechodzenia na emeryturę. Nowe zasady będą obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku.

Każdy, kto od Nowego Roku wystąpi do ZUS o przyznanie świadczenia emerytalnego będzie musiał wcześniej zrezygnować z zatrudnienia. W innej sytuacji Zakład zawiesi wypłatę emerytury.

W praktyce oznacza, że to blisko 60 tys. osób stracić może pracę. Tymczasem minister finansów Jacek Rostowski, będący inicjatorem tych zmian jest zdania, że takie rozwiązanie usunie z rynku pracy osoby, które mogłyby już przejść na emeryturę i zwolnić miejsce dla młodszych pracowników.

Związkowcy zapowiadają złożenie skargi na decyzję parlamentarzystów do Trybunału Konstytucyjnego. Zwłaszcza, że osoby, które po 8 stycznia 2009 roku skorzystały z możliwości przejścia na emeryturę bez rezygnowania z etatu również będą musiały dokonać wyboru – praca lub emerytura.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o emeryturach i rentach przyznawanych z FUS już na początku 2011 roku ZUS poinformuje pobierających świadczenie emerytalne i jednocześnie pracujących, że jeśli nie zrezygnują z pracy, z dniem 1 października 2011 roku wypłata emerytury zostanie zawieszona.

Czytaj więcej o emeryturze w 2011 roku >>

„Solidarność” zauważa, że decyzja Sejmu podważa zasadę zaufania obywateli do państwa, które najpierw, w myśl obowiązujących przepisów, zezwoliło na przechodzenie na emeryturę bez konieczności rezygnacji z pracy, a teraz przywilej ten chce im odebrać. Zdaniem związkowców prawo nie powinno działać wstecz.

Zwłaszcza, że korzyści dla budżetu i rynku pracy będą znikome. Doświadczeni pracownicy zastąpieni zostaną nowymi, którzy otrzymają o wiele niższe wynagrodzenie, a do skarbu państwa wpływać będą tym samym niższe podatki, zaś do ZUS – niższe składki.

Wyraź swoją opinię na forum >>

Spokojne o swoje posady mogą być osoby, które przed przejściem na emeryturę rozwiązały stosunek pracy, a po uzyskaniu świadczenia emerytalnego zatrudniły się ponownie. To rozwiązanie będzie również możliwe po zmianie obowiązujących obecnie przepisów.

Związkowcy wskazują jednak na to, że wiele osób nie zwalnia się przed przejściem na emeryturę w obawie, że na ich miejsce pracodawca szybko znajdzie kogoś innego i nie będzie zainteresowany ponownym zatrudnieniem dotychczasowego pracownika.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

emerytura i praca emerytury zmiany w emeryturach

Komentarze:

 • 15/12/2010 przez gosc (logika)

  Naprawdę trzeba mieć " tęgi" umysł, żeby coś takiego wymyśleć. Emeryt nie pracuje dla przyjemnosci, a raczej dla tego aby nie być ciężarem dla innych. To, że w to miejsce przyjdzie ktoś młody, trzeba włożyć między bajki. Młody wyjedzie szukać wyższych zarobków. Trzeba umieć przewidzieć dalszy ciąg przyczynowy negatywnych zdarzeń .Tylko jeden przykład- podatki z dodatkowego zatrudnienia znikną. A dlaczego to w myśl takiej zasady, majestacie prawa nie pozbawić wszystkich parlamentarzystów, lekarzy, itp dochodów z rad nadzorczych, spółek itp etatow, to taki sam dochód dodatkowy jak emeryta, tylko o innym wymiarze społecznym. Mam nadzieję, że przynajmniej w tym przypadku właśnie związkowcy i inne organy Państwa staną na wysokosci zadania i wyrzucą ten przepis do kosza.

 • 28/12/2010 przez gosc (Rencista)

  Wreszcie jest sprawiedliwie. Jeśli emeryt chce dalej pracować, to niech się najpierw zwolni, a potem konkuruje o stanowisko pracy na równi ze wszystkimi. Jak będzie lepszy to na pewno go zatrudnią, a jeśli nie to emeryturę mu nie zabiorą więc niech siedzi w domu i niech się dokształca bo ludzie młodzi bardziej wykształceni przez takich jak wy nie mają pracy.

 • 30/12/2010 przez gosc (jaga)

  Jestem matką wychowującą pół roczną córeczkę, wcześniej ukończyłam studia i odbyłam staż. Chciałam pracować w księgowości. Niestety w tej firmie w dziale księgowości pracuje aż cztery emerytki pobierające częściowo zawieszoną emeryturę i wynagrodzenie brutto około 3 tysięcy. Ja nie mam żadnych dochodów jestem tylko na utrzymaniu męża, który zarabia 1700 netto.To w takim wypadku, kto jest w gorszej sytuacji ja czy emerytki pobierające ponad 1500 emerytury i około 2 tysiące z umowy o pracę. Ta ustawa to doprowadza do ładu i powinna być jak najszybciej wdrożona w życie.

 • 30/12/2010 przez gosc (jaga)

  A odpowiadając " logice" na zdanie , że młody pojedzie szukać lepiej płatnej pracy , to niestety nie wszyscy mogą wyjechać za pracą, bo on chce dorabiać. Ja muszę pracować dla siebie i utrzymywać wspólnie z mężem dziecko, które ciągle rośnie i potrzebuje co chwilę nowych ubranek i pampersów oraz odżywek.

 • 01/01/2011 przez gosc (miki)

  Moja pani kierownik pobiera około 5 tys zł wynagrodzenia za prace oraz dodatkowo 3,5 tys emerytury.Takich przykładów w budżetówce jest wiele i nagminne stosowane w urzędach państwowych w których takie osoby blokują nie tylko miejsca pracy ale również stopnie awansu co jest bardzo ważne przy wysokościach wynagrodzeń.

 • 02/01/2011 przez gosc (Ewela)

  Też jeste zdania, że w końcu uporządkuje to sferę budżetówki. U mnie w okolicy jest również sporo osób pracujących i jednocześnie odbierających czasem niezbyt wysoką emeryturę. Nie zapominajcie, że za emerytów i rencistów nie są odprowadzane pełne składki. W końcu młodzi będą mieć szansę na zatrudnienie. Zgadzam się z przedmówcą. Niech delikwent rozwiąże umowę o pracę, a potem konkuruje z młodszymi na równych zasadach. Jeśli jest tak dobry i niezastąpiony to nie ma się o co martwić. Bedzie pracować. Ale w większości przypadków to właśnie młodzi wygrają i myślę, że ich praca będzie efektywniejsza. Choć i tu będą wyjątki jak wszędzie.

 • 02/01/2011 przez gosc (Iwona)

  Wreszcie ktoś porządek zrobił z emerytami ! SIŁA W MŁODYCH !:-):-D

 • 03/01/2011 przez gosc (patryiota)

  emeryci na ławeczkę i do wnuków

 • 03/01/2011 przez gosc (wonia)

  zwolnili sie czy nie sa takie przekrety robione,ze az dziw bierze ,ze ktos niby poszedl na emeryture i niby mial miesiac przerwy,po czym znow zostal zatrudniony,a i tak caly czas pracowal,jak to sie udaje ukryc ,ze tego nikt niewykryje ,no coz po to czlowiek ma rozum ,zeby takie cuda wymyslal..po znajomosci,u nas powinno pare osob poleciec ,ale napewno niepoleca....... tak samo jest z etatami,innym sie zabiera etat,zeby zrobic nowy dla znajomych coz brak slow,

 • 04/01/2011 przez gosc (rumak)

  do MIKI i EWELI obydwie osoby mają bardzo słabą orientację w sprawach emerytalnych, pani kierownik nie może pobierać emerytury przy zarobkach przekraczających 130 % czyli obecnie 4.164,00 zł., jeżeli otrzymuje ca 5 tys. zł. ZUS nie wypłaca emerytury, natomiast od pracującego emeryta pracodawca odprowadza składki na FUS i FZ w pełnej wysokości i tylko nie odprowadza 2,45 % składki na FP. Żeby coś sensownego napisać trzeba się na tym znać a nie pisać bzdury.

 • 04/01/2011 przez gosc (04/01/2011 (atrachale))

  Witajcie wszyscy MŁODZI, Was tez dosiegnie wiek emeryta, jednak póki co zanim cos pisac będziecie zastanówcie sie co . Piszcie madrze bo głupot nikt madry nie bedzie czytac . nabyłam prawa emerytalne od kilku miesiecy , obserwuje jednak prace młodych osób - mam mozliwosc na razie pracy . Uczcie sie solidnej pracy z zaangazowaniem , odpowiedzialnosci, kreatywności właśnie od emerytów, którzy sa wam ogromna przeszkoda. uwazam, że każdy , jeżeli chce pracować prace znajdzie. Dzis moja przyjaciółka powiedziała mądre słowa, mała łyzeczka tez można się najeśc tylko, że trwa to troche dłużej . Inteligentny MŁODY zrozumie, reszta niech pomysli. Pracujacy emeryt.

 • 05/01/2011 przez gosc (konik )

  O czym piszecie.Nie mozna zabierac komus co nalezy sie z litera prawa.Ustawy w Panstwie prawa nie moga dzialac wstecz.To co wymyslili PO i kolesie to bezprawie i zbójeckie.Tych z duzymi portfelami to nie dotyczy.Myślmy o wyborach do Parlamentu w 2011.Być może Panom Tusk i Rostowski należy podziekowac na zawsze.Na pewno SLD i PIS by tego nie wymyślili.KOmuno wróć ...

 • 09/01/2011 przez gosc (skokan)

  Dziwną sprawą jest że emeryt w urz edzie może zarobić ok 80 tyś rocznie plus otrzymywać emeryture w wysokości ok 30 tyś a szeregowy pracownik z 30 etnim stażem zarabia rocznie ok 28 tyś.Czy jest to sprawiedliwe?Rumak może to sprawdzić na rocznych oświadczeniach pracowników urzędów

 • 10/01/2011 przez gosc (kontr)

  To są przykłady jak można napuszczać na siebie rożne grupy społeczeństwa. Gdyby zadziałały konstytucyjne mechanizmy przestrzegania praw i obowiazków obywateli, nie rodziłyby się pomysły zakazów i nakazów, a miejsc pracy przybywało by na wskutek inwencji i przedsiębiorczości, a nie manipulowania hasłami. Życzę młodym, aby jak będą w wieku emerytalnym, nie wstydzili się teraźniejszych wypowiedzi.

 • 12/01/2011 przez gosc (molo)

  no i cóż tu mówić o jakichś ograniczeniach?! do ubiegłego roku każdy pracownik chcacy dostać emeryturę był zobowiązany do zwolnienia etatu- z jakichś niezrozumiałych wzgędów zmieniono ten stan w sumie na okres jednego roku(komuś było to potrzebne) obecnie wracamy do normalności,albo rybki albo akwarium,w dobie ogromnego bezrobocia jedni mają 2 źródła dochodów drudzy żadnego!! najgorszym w tym jest układ kiedy pracują ci ,którzy nabyli prawa do wcześniejszych emerytur-niech się zdecydują i popatrza dalej niż czubek swego nosa, inni tech chcą żyć a nie żebrać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 13/01/2011 przez gosc (lewand1)

  Po przepracowaniu 47 lat zostałem zwolniony z powodu likwidacji Fikcyjnej etetu zaco dostałem odprawę za likwidację stanowiska W tym czasie przeszłem na emeryturę i po rozwizaniu umowy o pracę nie dostałem odprawy emerytalnej To śię nazywa podziękowanie za lata pracy Pracowałem w Szpitalu Woj. w Gorzowie Wlkp. zygismund1@poczta.onet.pl

 • 21/01/2011 przez gosc (Starszy)

  Czytam ten belkot i nie moge pojac kto cos takiego pisze. Emerytura jest pochodna wypracowanego funduszu. Jesli ktos z piszacych wie jaka cześc wypracowanych srodkow odprowadzamy na ZUS latwo policzy jaki kapital powinien zostac zebrany z wieloletniej pracy emeryta, To co sie wylicza jako kwota emerytalna jest mizerna czescia odebranego emerytowi kapitalu. Gdybysmy przez okres skladkowy zyli w praworzadnym panstwie zaden z emerytow nie mialby powodu do narzekania i z ogromna ochota odszedlby na emeryture. Tak jest np w USA gdzie moj kuzyn odszedl na emeryture w wieku 55 lat. Jak sie wyrazil "mam taki kapital ze musialbym zyc 150 lat zeby go rostrwonic" dlatego koncze te wyscigi szczurow. Wiekszosc czasu spedza w Andach. Jesli ktos uznaje, ze potrzebuje pieniadze pomimo pobierania swiadczenia emerytalnego to dlaczego nie moze pracowac? Po osiagnieciu wieku emerytalnego pracownika nie chroni zaden przepis przed zwolnieniem. Chronil go, gdy byl tuz przed emerytura. Gdyby pracodawca zechcial go zwolnic nie ma zadnych przeszkod zeby to uczynic. Nawet gdyby jakims cudem emeryt opieral sie przed jego zwolnieniem zawsze pozostaje furtka likwidacji stanowiska pracy, a wtedy zaden kodeks nie zmieni postanowienia pracodawcy. Sa czesto specjalisci bardzo firmie potrzebni i jedynym nowum w tej calej absurdalnej batalii jest to, ze trzeba sie zwoilnic na jeden dzien a na drugi ponownie zatrudnic. Po co? Zastanowcie sie pieniacze - bo wypisujecie glupoty. Jak pewna osoba napisala - pracy jest dosc, ale spotykam sie nagminie z zadaniami dopiero co po dyplomie - inzynier odzywa sie : jak nie dostane 4000 na poczatek (a po okresie probnym 7000) to mam to w ... Bledem jest zakladac ze emeryt jest nie do ruszenia. Mozna go zwolnic. Wprowadzona ustawa w zasadzie nie wnosi nic rewolucyjnego do mozliwosci realizacji dwoch swiadczen. Prawda jest tez, ze nasi ustawodawcy maja podstawowe braki - no ale takie miernoty wlasnie Ci pyskacze wybrali. Albo niech zgadne - nie poszli na wybory!! Ze mamy denne wladze to prawda, ale dominuja w kazdej formacji. Nie moge na te oblesne, zaklamane geby patrzec. To sa dopiero obiboki. Zawod PARLAMENTARZYSTA. Tych powinno sie wzic za frak. No i dzis jest ustawa jurtro trzeba ja skasowac. Ile to czasu stracily te jelopy zeby ja uchwalic a pozniej zeby ja obalic. A kasy fiskalne u taksowkarza to tak - a dlaczego nie u prawnika, lekarza, czy dentysty, .... ? Tam jest prawdziwa szara (ba czarna) strefa. Moze nie mam racji ? Powodzenia.

 • 28/01/2011 przez gosc (Joka)

  Do Wszystkich "Wspaniałych Młodych" !! Tych zadowolonych ze "sprawiedliwości " obecnej ustawy . Jesli przyjdzie Wam dalej życ w naszym "cudownym" kraju, to i Was dosięgnie wiek emerytalny, wcześniej niż sie spodziewacie, a wedle wszelkich oznak na ziemi niebie i Wasze emerytury nie beda zawrotnie wysokie. Tak to juz jest w naszej "kochanej" Polsce. Chciałabym widzieć wtedy Wasze miny, gdy okaże się, że rownie mądra ustawa, odbierająca Wam część pieniedzy, tak ni stąd ni zowąd, wejdzie w życie. Przecietny, pracujący zarobkowo emeryt, pobierając pieniądze z tych dwóch źródeł, nie osiąga (łącznie) nawet średniej krajowej. Te wymienione wcześniej olbrzymie pieniadze, należy włożyc miedzy bajki. Po przekroczeniu dochodu ( ze stosunku pracy) w wys. 4 tys. zlotych, ZUS zawiesza emeryturę i nie ma mowy o jednoczesnej pracy i pobieraniu emerytalnych świadczeń.. Natomiast jeżeli zarobek przekracza 2,5 tys. złotych, fiskus kładzie bardzo pazerną łapę. O takich zawrotnie zarabiających emerytach możecie opowiadac dzieciom, zamiast bajek. Państwo to co dalo odbierało z nawiązką, pobierając pieniadze na FUZ i FZ z obu źrodeł. Zresztą widzieliście kiedyś, żeby coś sie dostalo od państwa, tak ot za darmo ? Szczególnym zaś świństwem jest to, że ustawa ma działąć wstecz. Czyli, cos zostalo dane ( bez domagania sie ) a potem z premedytacja , odebrane. I Wam "Wspaniali Mlodzi", też może kiedys cos dadza, a potem odbiorą. Chciałabym wtedy widzieć Wasze miny, a szczegolnie wtenczas, gdy może jacys internauci, którzy nie będą mieć takiego problemu, uciesza się, tak jak Wy teraz.

 • 28/01/2011 przez gosc (logika)

  Gratuluję "ambicji "wszystkim młodym, którzy tylko czychają na miejce pracy po emerycie i jego "kominy" płacowe. Gdyby zadali sobie trochę trudu i prześledzili tylko niktóre przepisy już ograniczjące wysokość dochodów emerytów i pomysleli co ich czeka za 20-30 lat, to uszanowaliby to, że obecni emeryci pracowali często za marne grosze i nie są konkurencją dla dzisiejszych frustratów. A tak na marginesie, żeby wymagać trzeba coś od siebie dać.

 • 29/01/2011 przez gosc (Ania)

  Popieram tę ustawę. Sama nie mam pracy i o znalezienie jej jest trudno. Jestem na utrzymaniu męża i mamy dwoje dzieci. Niech emeryci zwolnią miejsca młodym. A co do wypowiedzi ''logiki'' to aż skręca, żeby ci w mordę dać za te twoje broniące emerytów poglądy.Emeryt pracujący pobiera dwa wynagrodzenia, będąc sam czasami,a dla zabicia nudy pracuje dalej. Młodzi siedzą w domu bez pracy i patrzą na marudzenie emerytów, że im ciężko. A mnie też ciężko, tyle że młodym nie wypada marudzić. A propos widział ktoś niemarudzącego emeryta w telewizji? Bo ja nie.Ja chce mieć pracę, a potem emeryturę a jej nie mam. emeryci już ją mają.

 • 29/01/2011 przez gosc (Młody)

  A ja Wam powiem tak: Jestem młody i uważam, że prawo nie powinno działać wstecz - nie chce, żeby mnie w przyszłości ktoś tak potraktował, Ale jeśli wchodzi taki przepis to mam nadzieję, że dotknie również młodych emerytów mundurowych (musi być sprawiedliwie). A ludzie w moim wieku, którzy tu piszą, że pracy nie mogą znaleźć bo emeryt im coś blokuje to niech napiszą konkretnie gdzie tak jest, bo ja się raczej z emerytami nie spotykam poza nielicznymi Urządami, stróżówkami na parkingach, czy w kioskach. W żadnej nowoczesnej firmie (dużej czy małej) nie pracują emeryci, więc o czym Wy ludzie mówicie??? No chyba, że macie ambicje pracować jako cieć, bo takie np prace wykonują starsi Panowie na emeryturze. Z drugiej strony jeśli chcecie komuś pilnować samochodu to nie dziwcie się, że jest Wam źle. Zawody i miejsca pracy, które zajmują emeryci nie są ani dichodowe, ani atrakcyjne. Jeśli ktoś z Was, młodych tak jak ja, nie ma wykształcenia, doświadczenia, nie zna języka obcego i nie poszukuje ambitnej pracy to może podziękować sobie, albo swoim rodzicom za wychowanie, ale niech nie zwala winy na emerytów, system, czy inne powody bo to nie komuna i socjalizm tylko wolny rynek i kapitalizm. Wygrywa lepszy, bardziej pomysłowy, mądrzejszy itd itd... Manna nie spada ludzie z nieba - trzeba się o nią postarać. A jeśli Wam się nie uda to zastanówcie się nad sobą a nie szukajcie winy we wszystkich dookoła...

 • 29/01/2011 przez gosc (stas)

  Sporo gadki na temat odbierania pracy emerytom. Mam 45 lat pracy i moja emerytura wynosi 1300 zł. Mieszkam sam. Dorabiam legalnie jako portier i zarabiam 450 zł na miesiac. Podobna sume co zarabiam wydaje na lekarstwa, a wiec pracuję po to aby zarobic na drogie leki. Pytanie jest takie, czy ten młody niby co nie ma pracy, przyjdzie pracowac na etat zmianowy 120 godzinny za 450 zł? Moim zdaniem jest to zagrywka polityczna PO, azeby znowu oszukac młodych i utrzymac wyborców. Faktem jest ze sa i tacy co maja emerytury po 3-4 tys i pracuja bo mają układy. Mogą go na miesiąc zwolnic i po miesiącu przyjąc na nowo. Wszystko pod wybory jest robione. Tyle mojego. Życzę dużo zdrowia młodym i niech lepiej pilnują własnego portfela. Staś emeryt 71 lat

 • 29/01/2011 przez gosc (nn)

  w pełni popieram poprzednią wypowiedź, niech nikt nie poszukuje winy wśród emerytów, bo to nie oni są winni tego, że gospodarka nasza sie nie rozwija, jakim prawem emeryci mają się zwalniać z pracy skoro są zdolni do pracy, przecież ma być jeszcze podwyższony wiek produkcyjny to 67 lat, a że równocześnie pobierają świadczenie emerytalne , to co z tego , przecież to są ich własne pieniądze na które 40 lat pracowali i państwo przez ten okres brało od nich pieniądze, więc nie rozumiem waszego oburzenia, przecież zawsze tak było i jest, że jedni mają więcej inni mają mniej pieniędzy lub wcale, ale to nikogo nie uprawnia, do tego, żeby zmuszać emeryta do zwolnienia się z pracy, bo to jest dopiero dyskryminacja człowieka, wyrzucić człowieka jak starego zużytego buta, bo co ty nie masz pracy to ktoś inny ma się zwolnić, żebyś ty ją miała, to jest paranoja i żałosne, staraj się, szukaj tej pracy na różne możliwości, bo jeśli ktoś naprawdę chce pracować, to znajdzie sobie pracę,moja mama od 11 lat nie pracuje, była na zasiłku przedemerytalnym teraz ma emeryturę , bardzo niską, ale nigdy nie słyszałem z jej ust nienawiści do tej grupy ludzi czyli pracujących emerytów, nawet cieszy się z tego , że mogą jeszcze pracować, a nie tak jak ona w pełni sprawna siedzi w domu, ja mam żonę i dwoje małych dzieci, wykształcenie średnie, zakłady pracy zmieniam bardzo często, bo szukam większych zarobków, i nie mam większych problemów ze znalezieniem pracy, bo chcę tej pracy i robię wszystko żeby ją otrzymać i nie użalam się nad sobą a mieszkam w małej miejscowości, więc proszę nie mówić, że nie ma pracy, tylko podciągnąć rękawy i do roboty, a nie siedzieć przed komputerem i opowiadać jak to wam jest ciężko, bo najlepiej iść na łatwiznę, a ci wszyscy magistrowie to niech się uciszą, bo nie papier jest najważniejszy, tylko to co się ma w głowie, a co do tego to większość pracodawców ma zastrzeżenia, bo zastanawiają się co ten sudent robił ? uczył się czy ślizgał się

 • 30/01/2011 przez gosc (logika)

  Po przeczytaniu wypowiedzi "Ani", zastanawiający jest fakt, jak słaba jest nasza wiedza o prawach i swobodach obywatelskich wynikajacych z praw konstytucyjnych. Jak szybko ulegamy absurdom wymyślonym przez polityków, służących niewiadomo komu, może tylko w celu antagonizowania spoleczeństwa. Występowanie w obronie emerytow jak i innych bezprawnie oszukiwanych, nie jest niczym złym. Jest to ciekawe doświadczenie być lanym za to w mordę, tylko chciałbym wyobrazić sobie, czy kiedyś w "Ani" interesie ktoś tę morde nadstawi.

 • 30/01/2011 przez gosc (emerytka)

  Bardzo dobrze i słusznie. Dokąd jest bezrobocie ludzie mający dochody nie powinni zabierać środków do życia bezrobotnym. Młodzi nie mają ani dorobku ani za co żyć ani szans na emeryturę nawet niska. Wcześniejszy ustrój dał możliwośc wyrobienia emerytury i każdy kto żył uczciwie ją ma. To absurd żeby młodzi siedzieli w domu a do pracy przyjmowano rencistów czy emerytów.i nie chodzi tu o zarozumiałość mgr bo ci jeszcze coś znajdą ale o ludzi przeciętnych, którzy z rozpaczy i strachu nie zakladają rodzin, odbierają sobie życie albo bezradnoścci staczają się. Emeryci nie bądżmy egoistami, my już cos mamy - dajmy młodym żyć. To nie poniżanie emerytów tylko realia życia i nie dziwcie się, że młodzi nie lubią jak emerytowany pan górnik czy policjant czy jakiś inny pracuje na 2 etatach a jego zewsząd wyrzucają z kwitkiem. Podobnie z rencistami PEFRONEM korzystają tylko pracodawcy albo ze stwarzaniem nowych etatów /jak się zwolni wszystkich i przyjmuje od początku/ Niech rząd skończy z fikcją. Niech rząd zmieni coś żeby ludzie mieli prawdziwe pensje i ubezpieczenie, a nie pół na pół do koperty.

 • 30/01/2011 przez gosc (logika)

  Szanowna Pani emerytko, to że Pani nie pracuje to jest pani indywidualny wybór i nie ma pani prawa obwiniać innych emerytów za to, że ktoś inny nie ma pracy. To jest absurdalne , a wręcz niemoralne.To właśnie nowe przepisy ustawy dyskryminują ludzi, utwierdzając w złudnym przekonaniu, że to emeryci blokuja miejsca pracy.Kilka wpisów powyżej tłumaczy co jest istotą sprawy. Miejsca pracy nie zależą od tego , że zwolni się emerytów. Potrzebne są inwestycje, rozwój gospodarczy, przestrzeganie praw i swobód obywatelskich, wzajemne zaufanie i życzliwość. Ja osobiście nie mógłbym spojrzeć w lustro, gdyby z mojej przyczyny nieważne czy emeryt, czy ktoś inny miałby stracić pracę.

 • 31/01/2011 przez gosc (Jeszcze młody)

  Zacznijmy od tego, że emerytura nie jest czymś, co obywatele dostają od państwa, ale czymś, co sami wypracowali przez kilkadziesiąt lat pracy. Emerytura pochodzi z ich składek, a nie z daru od państwa. Najwyraźniej rząd zapomina skąd w ogóle w ZUS-ie biorą się pieniądze, skoro chce odbierać ludziom emerytury. Po drugie, w praworządnym państwie prawo nie może działać wstecz. Więc zabieranie nabytych uprawnień emerytalnych jest po prostu przestępstwem. Po trzecie, drodzy młodzi obywatele - czy gdybyście dostawali emeryturę po 1000-1200 zł na rękę, to zrezygnowalibyście z pracy? Wiedząc, że musicie za tę kwotę kupić leki, jedzenie, opłacić mieszkanie itd.? Ja myślę, że każdy z was chciałby godnie żyć, a nie przymierać głodem i liczyć każdy grosz z emerytury - od wypłaty do wypłaty. Po czwarte, osobiście nie widziałem żadnego emeryta, który pracuje na dobrze płatnym stanowisku i zarabia po 3-4 tys. zł (lub więcej). Jeśli tacy istnieją, to zapewniam was, że tu chodzi bardziej o znajomości i kolesiostwo - więc ten nowy przepis nic w tej sprawie nie zdziała. Większość emerytów pracuje przy pracach fizycznych, których wykształceni młodzi się po prostu nie podejmą. Znam kilku emerytów, którzy pracują jednocześnie jako sprzątacze, portierzy, stróże nocni, pomocnicy budowlani itp. Chcecie ich zastąpić? Wątpię. Zwłaszcza, że takich ofert pracy widzę w różnych gazetach i portalach bardzo dużo. Jakoś młodzi się nie kwapią do tego typu pracy. Kolejna rzecz: według danych ZUS-u, osób łączących pracę i emeryturę jest 60 tys. w całym kraju. Gmin mamy w Polsce ok. 2500, a więc terenie każdej gminy istnieje średnio 24 pracujących emerytów. Każda gmina ma średnio 15 tys. mieszkańców, więc pracujący emeryci stanowią ok. 0,2% całości gminy. Więc zastanówcie się, czy to naprawdę pracujący emeryci blokują wam etaty, czy może chodzi o coś innego. Rząd nie ma żadnego pomysłu na bezrobocie, więc "napuszcza" was na emerytów, sztucznie tworząc podziały i konflikty społecznie. Zastanówcie się kto tu naprawdę jest winny.

 • 31/01/2011 przez gosc (akt)

  @jaga, ciekawe co powiesz jak ty bedziesz na emeryturze w wysokości 1000 zł, a młodzi nie pozwolą ci dorobić, bo oni tez potrzebują. Poza tym, skąd wiesz, że firma, o któek mówisz zatrudniłaby ciebie, a nie jakąś znajomą, albo księgowa z doswiadczeniem. Jest trudno o pracę, to wie każdy, ale nie można tak robić, że jedni warcza na drugich, bo wszyscy mało zarabiają, a emerytury, mimo, zę ludzie pracowali na nią uczciwie po kilkadziesiąt lat, są głodowe. Ja nalezę do twojej grupy wiekowejj, ale staram sie wyjść za czubek wąłsnego nosa. Poza tym, poiwem ci, ze wolę pracować z dobrym fachowcem, niż jakimś krzykaczem, który tylko robi duzo szumu koło siebie, i wiek jest mi obojętny, byle dobry był.

 • 01/02/2011 przez gosc (jagna)

  Jestem przekonana, że większość emerytów wybierze emerytury (i tak skorzysta państwo; straci wpływy ze składek od zarobków, Wypłaci pełne emerytury ) a pracodawca rozdzieli obowiązki między pozostałych pracowników a jak emeryt będzie niabędny to go znowu zatrudni. Głupota nabiera wartości a rozum tanieje. Pozdrawiam pracujących emerytów

 • 01/02/2011 przez gosc (tina)

  gzie są związkowscz już dawno powinni wnieść sprawę do Trybunału Konstytucyjnego .Ponadto Prezydent jaśno powiedział że obroni emerytów - to znaczy że kłamał ,i taka osoba jest przedstawicielem naszego Państwa.

 • 02/02/2011 przez gosc (ruszałek)

  Pracuję w statystyce jako szeregowy pracownik,tu dopiero się dzieje.Osoby z przeszłością partyjną ,nadal sobie dorabiają na emeryturze.Niektóre na pełnym etacie,inne na umowy zlecenie.potrzebują sobie być na etacie ,bo trzynastka kapnie ,nagrody za dodatkowe prace,fundusz na wczasy,no i trzeba wyskoczyć do Szwajcarii na narty.Zdaję sobie sprawę,że Tuska wybrała młodzież i biznesmeni iteraz się nanich wypiął.

 • 04/02/2011 przez gosc (Sandra)

  A ja musiałam odejść z pracy jako nauczyciel matematyki bo dyrektor zrobił podyplomówkę i chce mieć półtora etatu, bo chce mieć godziwe emerytury.Gdzie jest sprawiedliwość!Młody za co ma żyć!Gdzie są prawdziwi nauczyciele.Sami pokonczyli podyplomówki, zaoczne studia,teraz sie dowiedzialam ze kiedyś byla na studiach z matematyki ale ja wyrzucili bo nie dala rady, a teraz mi odbiera prace.

 • 06/02/2011 przez gosc (Jane)

  Zazdrość, zawiść i nienawiść. Brak znajomośći przepisów emerytalnych bije z niektórych wypowiedzi przez co tworzą się plotki o dochodach emerytów pracujących. Z tych wypowiedzi widać jak polskie społeczeństwo jest skłócone nie tylko pod względem poglądów politycznych ale również ze względu na wiek - konflikt pokoleń.

 • 07/02/2011 przez gosc (STAN)

  Prosze panstwa..zasadnicza sprawa w sprawie emerytur tkwi...w odprowadzonych skladkach...Dlaczego mami sie polakow o wielkosci odprowadzonych skladek ?? Bo jeste wielu rownych i rownieejszych w naszym panstwie prawa. To jest istota sprawy> Likwidacja tych przywilejow bedzie najleprzym prezentem dla emerytow.

 • 17/02/2011 przez gosc (aplR62)

  zapamietajcie to nazwisko niedlugo wybory

 • 25/02/2011 przez gosc (ala)

  no ciekawe też co będzie z nauczycielami emerytami, którzy przeszli na emeryturę i dalej pracują jak mają znajomego dyrektora.To wszystko zaczyna byc chore Należałoby zmienić przepisy i nie pozwolić nauczycielom emerytom pracować dalej jak chca niech idą gdzie indziej . A swoją drogą kiedy to nie było układów z dyrektorami.Tu trzeba zmienić coś.Dyrektorów szkół dać na 1 kadencje i dalej niech pracuje jak nauczyciel.To wtedy ich zaboli.

 • 26/02/2011 przez gosc (iwona)

  Na Górnym Śląsku emeryt górniczy ma 3.000 emerytury miesięcznie albo więcej i jeszcze mu mało. Idzie do pracy, bo się nudzi, "bo je robotny" za 1000 złotych. Zabiera pracę tym, którzy nie mają środków do życia oraz młodym, którzy mogli by pracować i zarabiać więcej. To jest sprawiedliwość?.

 • 02/03/2011 przez gosc (joni27)

  debile sami do tego doprowadziliście,chcieliście solidarność macie ! Ja mam 27 lat i musze wyjechać bo jakiś grubas jest na emeryturze i ma etat a ja jestem bez pracy i muszę iść coś ukraść do sklepu bo na nic nie mam,ludzie sami jesteście sobie winni,dlaczego pozwalacie sobie na to aby zapierdalać za 1200zeta jak pójdę zapieprzyć do sklepu towar mam to w tydzień i nie mówcie na mnie złodziej ponieważ to polskie państwo skłoniło mnie do tego ! 1200 ha dobre za to mam się ubrać,wyskoczyć z laską do kina czy drinka a gdzie reszta JA za takie psie pieniądze robić nie będę !

 • 02/03/2011 przez gosc (1234u)

  Młodzi,niedługo i Wy będziecie emerytami.Popracujcie 40 lat w jednym zakładzie pracy w soboty, niedziele,święta oraz w nocy za skromne wynagrodzenie(budżetówka) i wtedy podyskutujcie czy ktoś może dalej popracować. Młodzi uważają ludzi po 60 za ludzi drugiej kategorii,za osoby,które zabierają Im prac.Mam propozycję:1.wolne miejsca pracy w sejmie,senacie,rządzie po 60 i 65 latach życia -płace z budżetówki albo najniższą krajową

 • 05/03/2011 przez gosc (Piotrek)

  Dobre sobie, bełktot nieudacznika, który próbuje zniwelować dysonans: debile sami do tego doprowadziliście,chcieliście solidarność macie ! Ja mam 27 lat i musze wyjechać bo jakiś grubas jest na emeryturze i ma etat a ja jestem bez pracy i muszę iść coś ukraść do sklepu bo na nic nie mam,ludzie sami jesteście sobie winni,dlaczego pozwalacie sobie na to aby zapierdalać za 1200zeta jak pójdę zapieprzyć do sklepu towar mam to w tydzień i nie mówcie na mnie złodziej ponieważ to polskie państwo skłoniło mnie do tego ! 1200 ha dobre za to mam się ubrać,wyskoczyć z laską do kina czy drinka a gdzie reszta JA za takie psie pieniądze robić nie będę !

 • 09/03/2011 przez gosc (Rena)

  Wszystko świetnie, ale kochani emeryci, pamiętajcie o tym, że młodzi ludzie maja zupełnie pracy! Jestem nauczycielką i co??? Mam koleżanki na emeryturze, do tego praca na etacie i szkoła zaoczna jeszcze! A koleżanka nie pracuje, ma dwoje dzieci i chwilowy zasiłek. Bezsens. Emeryt ma jakies pieniądze stałe a młodzi ludzie wcale, więc prosze nie pisać bezsensownych stwierdzeń.

 • 21/03/2011 przez gosc (reks)

  a dlaczego młodzi nie mają żalu do rządu że nie potrafi zapewnić im miejsca pracy tylko do emerytów. Przecież emeryci nie walczyli o tą ustawę, dali im to pokornie wzięli i pracują posłusznie nie domagąjąc się wielkiej kasy jak robią to młodzi. a to ze jesteś młody człowieku bezrobotny to świadczy tylko o Twojej nieudolności, bo ja mam 60 lat i potrafię się tak zorganizować i dorobić pieniążki aby mi tylko wystarczyło zdrowia. Emeryci przestana pracować a Ci nieudolni dalej pozostaną bezrobotnymi bo do niczego się nie nadają.

 • 22/03/2011 przez gosc (annamaria)

  P.O. strzeliła sobie samobójczego gola . Zaden z pracujących 50000 emerytów , a wśród nich ja , nie zagłosuje w nadchodzących wyborach na PO.

 • 27/04/2011 przez gosc (Tusiek)

  Chore panstwo prawo dziala wstecz nawet za komuny tego nie bylo ida wybory czas rozliczen

 • 08/05/2011 przez gosc (pokrzyk)

  człowiek pracuje od 16 roku życia idzie na emeryturę w wieku 65 lat za przepracowane lata dostaje 1200 zł emerytury umiera w wieku 69 lat... Życzę tego samego wszystkim politykom, związkowcom, wszystkim tym którzy stanowią o kształcie naszego prawa. Za waszą nieudolność na nic lepszego nie zasługujecie.

 • 14/05/2011 przez gosc (młody matematyk)

  W mojej szkole pracuje emerytka na stanowisku nauczyciela matematyki. Na chleb jej nie brakuje - dzieci pracują, a emerytura dyrektorska. Do szkoły przychodzi z nudów, żeby pokazać nową sukienkę albo markowe buty, i żeby poplotkować. Ja pracuję w szkole od trzech lat. Jestem dobrym i solidnym pracownikiem - słowa p. dyrektor. Niestety od 1 września nie ma dla mnie miejsca. Moja koleżanka emerytka zostaje , będzie miała etat, choć - jak się okazało - nie jest matematykiem. Jest po pedagogice i potem jakiś kurs z matematyki, wiele lat temu, zrobiła. Dzięki niej nie możemy zmienić podręczników , bo ona się nie będzie "przestawiać". Wiele prac wykonuje za nią kilku matematyków, a ona zbiera laury. Dodatkowo ta przemiła osoba walczyąc o swoją pozycję wymyśla różne brednie na innych matematków. Rewelacjami dzieli się z p. dyrektor. Oczywiście nie wszyscy emeryci są tacy. Jest wielu żyjących naprawdę skromnie - bez ironii. Ale mimo wszystko KOCHANI EMERYCI PRACUJCIE DO OSTATNIEJ KROPLI KRWI. MI JEST TYLKO OGROMNIE PRZYKRO I ŻYC SIE NIE CHCE. NIE SPIE , NIE JEM, I PIEKIELNIE BOJE SIE WRZEŚNIA. Wy tego nie znacie - bo skąd - za komuny każdy miał pracę. To Wam się zachciało... przez płot skakać

 • 26/06/2011 przez gosc (waldi)

  Emetyci pracują z konieczności, bo dostają 60% pensji, a osoby pracujące na dwóch lub trzech etatach (po 100% należności, np. pracownicy akademiccy lub radcy prawni) ani myślą o ustąpieniu etatu młodym bezrobotnym. Emeryt to najsłabszy punkt i najłatwiej w niego wycelować. A może należy również znieść wieloetatowość. Nie spotkałam sie jeszcze z próbami ruszenia tego tematu.

 • 02/07/2011 przez gosc (Włodek)

  A kiedy wreszcie , ZUS zabierze sie za tych wszystkich "lewych" rencistów, którzy maja siły pracować (harować ) na czarno ? W skali kraju jest takich dziesiatki tysiecy !

 • 23/07/2011 przez gosc (Najram)

  Ja mogę wypłacać emeryturę 5 emerytom po 100% ich zarobków z czasów KOMUNY.Kosztowało by mnie to 100 dolarów.Dlatego jak słyszę brednie o wypracowanej emeryturze w czasie KOMUNY, KTÓRĄ NIEKTÓRZY pobierają od 30 lat,to mnie skręca.Emeryt miesięcznie pobiera pieniądze których nie zarabiał przez ROK. Wypracowanie emerytury za KOMUNY to utopia i należy dziękować pracującym że godzą się ciądnąć ten komunistyczny emerytalny ogon.Ja kończę 3 etat emeryta mundurowego, który uważa że mu coś odbierają.Dwóch górników opala się na Majorce a ja pracuję,Kto przygotował takie niesprawiedliwości !.

 • 10/08/2011 przez gosc (gość)

  Jestem za tą ustawą. Jestem 2 lata po studiach wyższych i do dnia dzisiejszego nie mogę znaleźć zatrudnienia, bo emeryci siedzą na stanowiskach. Pobierająć emeryturę i etat nie odprowadza się od nich składek - do ZUS-u nie wpływają składki- brak pieniędzy na wypłatę świadczeć. Moja rodzina utrzymuje się z świadczenia rodzinnego (68zł) i renty chorobowej mężą (496zł) a emeryci pracujący mają przeszło 3tys. Jaka jest w Polsce sprawiedliwość. Dobrze, że wsprowadzają tą ustawę. Jestem ZA.

 • 21/08/2011 przez gosc (Urzędnik)

  Pracuję w Urzędzie i widzę na codzień ilu emerytów jest zatrudnionych.W rozmowie z nimi to :"kochany co ja w domu będę robić"można ciągle usłyszeć.Mnie ciągle namawiają aby wyjechać z Kraju,zostawić im te posady. Są bezużyteczni to prawda co ludzie pisali wczesniej przychodzą zabić czas.Ich dochody łącznie z emeryturą sięgają często 4tys.Mam duzo znajomych wszyscy po studiach wyższych, którzy coraz częsciej decydują się na wyjazd na zmywak!!!!!!!! Jestem za.Powiniście zająć się wnukami pomóc nam!!!!

 • 25/08/2011 przez gosc (marcin )

  ustawa bez sensu zwolni sie 1 zatrudni 2 pazdziernika nic sie nie zmieni u mnie 50% to emeryci z b wysokimi emeryturami a mlodzi pracy nie mają mało tego zakłady nie chcą szkolic młodych bo to kosztowne po co jak mozna zatrudnic emeryta i do tego nie placic polowy skladek

 • 02/09/2011 przez gosc (Nikuś)

  Przecież młodzi ludzie nie bądżcie naiwni, nikt Was nie przyjmie na miejsce emeryta. Z-dy będą szczęśliwe, że zmniejszą zatrudnienie.

 • 08/09/2011 przez gosc (Lana.mc)

  Skończyłam studia na Jednej z prestiżowych Politechnik. niestety mimo to nie ma dla mnie pracy, bo wszystkie etaty są zajęte. w większości firm prezesi wolą zatrudnić emeryta lub studenta. za nich nie płacą składek, a dla takich jak ja nie ma miejsc. co mam teraz robić, jak nie mam za co żyć??

 • 15/09/2011 przez gosc (babet)

  mam pytanie, czy osoba która się zwalnia i na drugi dzień jest przyjmowana do pracy może dostać odprawę, słyszałam takie opinie wydaje mi się to niemożliwe?

 • 25/10/2011 przez gosc (lili)

  Emerycie ilu z Was zostało zmuszonych do przejścia na emeturę. Prawdopodobnie wiecej z Was poprzechodziło na wcześniejsze emerytury, dlatego macie bardzo male świadczenia jak piszecie (ok 1000 - 1200 zł.) ale kiedy tylko pojawiły się pogłoski że ten przywilej będzie zniesiony a nawet planowano wydłużenie wieku emerytalnego to w popłochu uciekaliście każdy który się łapał na wcześniejszą emeryturkę a teraz pchacie się do pracy, bo jesteście biednymi spracowanymi ludźmi, którym brakuje na chleb. Prawda jest taka,że dziś kontrolujecie swoje dochody z zatrudnienia i jeśli tylko może dojść że osiągniecie dochody większe niz dopuszczalne przy pobieraniu świadczenia emerytalnego co robicie? idziecie na urlop bezpłatny. Sama pracuję w zakładzie (budżetówka) gdzie zatrudnionych jest na 117 pracowników 37 emerytów. Więc obserwuję to zjawisko nagminnie , bo w czasie kiedy mój kolega - emeryt jest na uropie bezpłatnym ( 2- 3 miesiące) ja wykonuję swoje i jego obowiązki za pensję jaką mam na umowie czyli 1200 zł na rękę. Drugi przypadek z włsnego podworka : córka od dwóch lat pracuje w firmie podleglej samorządowi na umowach śmieciowych: staż z Urzędu Pracy lub pracach interwencyjnych lub umowa zlecenie lub wolonariat. Ostatnio tez przyszła zrezygnowana, bo pani zatrudniona w tejże firmie rozwiązała umowę o pracę z powodu przejścia na emeryturę a następnego dnia zawarła nową umowę o pracę dokładnie na tym samym stanowisku. No może ktoś mi wytłumaczy, co skłoniło świeżo upieczoną emerytkę do natychmiastowego podjęcia pracy, kłopoty finansowe, brak pieniędzy na leki. Nikt jej nie zmusił do przejścia na emeryturę, nie było redukcji jej etatu mogla pracować jak do tej pory więc co pazerność , egoizm i kumoterstwo. Więc jak my mamy wypracowac te nasze emerytury, ja mam dwadzieścia lat pracy do wieku emerytalnego brakuje mi jeszcze 18 lat, ale patrząc co się dzieje dookoła jestem przerazona.

 • 26/10/2011 przez gosc (rys)

  Czytając niektóre wpisy, to można odnieść wrażenie, że dokonywali je Ci, którzy nam tą ustawę zafundowali. Nie wszyscy mają emeryturę taką jak by chcieli. Mają też zobowiązania wobec banku,energetyki,gazowni itp.a to przeszło razem z nim odchodzącymi na emeryture-wcześniejszą czy normalną. Młodzi ludzie nie patrzą gdzie pracują tylko za ile. Ktos sie skarży, że ma na utrzymaniu 1 dziecko a co mają powiedzieć matki rodzin wielodzietnych we wsiach popegerowskich? Dziwnie sie teraz dzieje bo gdy w latach 70-ych powyższono o 20 gr cene kilograma cukru to zmiana ustroju. Skakali później przez płoty a teraz co cisza. Wszystkiemu podobno winna komuna ale jej już nie ma i chwała Bogu. Ale też nie ma chętnych aby staneli murem za ludem. Emeryto policyjnym zabrano dodatek tzw.sufitówkę. Niby nie dużo ale zawsze pare groszy było i co teżnikt nie staje w ich obronie. Dziwne, że taki pasztet Rostowski nam zafundował po wyborach?! Ale on chyba nigdy nie był w biedzie a wzrce zachodnie to nie my Polska.

 • 14/11/2011 przez gosc (wiesiek)

  Pan minister Rostowski szuka źródeł zasilenia budżetu państwa - podpowiadam jak to zrobić. Wydłużyć czas pracy pracowników służb mundurowych co najmniej do 25 lat pracy.( zobaczcie jaki jest wiek emeryta mundurowego w Niemczech czy Szwecji - a to są o wiele bogatsze kraje). Opodatkować sedziów i prokuratorow, żeby wpłacali obowiazkową składkę emerytalną do ZUSu. Wprowadzić kasy fiskalne dla wszystkich grup społeczno zawodowych; lekarz, prawnik itp. zawody. Wtedy zobaczycie kto na kogo pracuje.

 • 24/01/2012 przez gosc (Mikołaj)

  Odpowiadając w/w wszystkim zawistnym wykształciuchom,bez wiedzy praktycznej,ale"pazernym"na pracę (!?)odpowiadam;Emerytura moja,to Świadczenie na które pracowałem 45 lat ! i gó... wam do tego,czy ja chcę pracować,dorabiać,czy cokolwiek innego robić,by"dorobić do mojej emerytury,czy z nudów chcę pracować !!!.Powtarzam; gów.. wam młode młokosy("wykształcone",ale macie tylko to na papierze,a w głowach sieczkę !)- do decydowania,czy Emeryt chce,musi,czy "zabiera"/zajmuje(!?)miejsce pracy młodemu !.Skoro wykształciłeś(aś)się,to pokaż,że stać cię na samozatrudnienie,czy znalezienie miejsca pracy ,a nie czekanie na potknięcie starszych,czy zwolnienie,bo ja chcę i to już na jego/jej (np.Emeryta )miejsce !!!-to nie Komuna,że musi ci pracę załatwiać Państwowe Przedsiębiorstwo,czy inna Spółka !.Największą waszą"zaletą"jest to,że potraficie ,ale patrzeć ! na ludzi starszych lepszych od was pracowników !,ale"blokujących wam"(!?) miejsce pracy(!?)...Jak zechcę,to odejdę z pracy,a wy smarki nie patrzcie starszym,lepszym od was pracownikom na ręce,tylko pokażcie,że macie Dyplom ! ,ponieważ macie Dyplomy,ale w głowie sieczkę i pełny mózg zawiści,ponieważ potraficie tylko liczyć kasę,że starsi i lepsi od was sporo zarabiają,a wy siedzicie w domu !.Jedna z w/w siedzi w domu,a chciałaby pracować,tylko starsze kobiety jej miejsce blokują (!?)-,a kto ci zapewniał na Uczelni,że ty masz pracować w tym,czy tym zakładzie,czy Spółce !?.Moja żona dwoje dzieci wychowywała,a ja pracowałem.Nie pracowała,by było więcej mamony jak wy młode szczury teraz zapatrujecie się na życię,tylko dlatego,że przez wiele lat jesteśmy normalną "Polską"Rodziną nie nastawioną tylko na mamonę,by było jak najwięcej !.Dzieci teraz są studentami i nie martwimy się,czy będa miały pracę po Studiach,bo jak chciały sezonowo zarobić,to też znajdowali pracę nie tylko w Polsce.Do wszystkiego trzeba się przygotować,a nie liczyć,że ktoś wam zwolni miejsce,bo ty chcesz już i tu pracować !,a starszy/starsza blokuje ci miejsce (!?).....Wara od miejsc starszych,albo czekać,lub szukać wg.własnego wykształcenia,lub na zmywak....To ,że macie dyplom,to tylko papier,który nie wiele znaczy czytając,czy obserwując choćby młodych "na stanowiskach".Wstyd i strach o przyszłość Polski.Liczy się mamona tylko dla Was,a Stanowiskami,to tylko lubicie sie bawić i szczycić na spotkaniach rodzinnych ,towarzyskich.... !!!.Żenada.

 • 29/10/2012 przez gosc (foSVhBQSvmkfVg)

  Tomasz Slodki pisze:Bartku, niestety nie zgdzoe sie z Toba. Zmiany kodeksu pracy sa nieuniknione, wiesz dlaczego? Bo obecnie pracodawcy boja sie zatrudniac ludzi na umowy o prace. Wiesz dlaczego? Bo w kazdej chwili, jesli cos sie pracownikowi nie spodoba, idzie na zwolnienie lekarskie. Sam mialem taka sytuacje, gdzie pracownik wymyslil sobie bolacy kregoslup i trwalo to kilka miesiecy. Po zgloszeniu sprawy do ZUSu, okazalo sie, ze przyszedl z wypowiedzeniem umowy. Poprzedni jego pracodawcy mieli ten sam problem. Jesli obnizy sie zas podatki dochodowe, w przypadku malych przedsiebiorstw, czy jednoosobowych dzialalnosci gospodarczy, uratuje to ich funkcjonowanie, a jesli beda mialy wiecej pieniedzy, to przelozy sie to na zatrudnienie. Jesli chodzi o biurokracje to problem wielki, trzeba go natychmiast zmienic, bo Niby sa komputery i niby moge w dowolnym urzedzie miejskim zlozyc dokumenty np. ze zmiana numeru konta firmy, albo zmiana miejsca prowadzenia dzialalnosci w praktyce, w Warszawie, dowiedzialem sie, ze dzis system nie dziala i prosze przyjsc za tydzien. Jesli zaczniemy od podstaw, bedzie prosciej.Mysle, ze gdybys zatrudnil kiedykolwiek chocby jednego pracownika na umowe o prace, zrozumialbys, jaka to meka, prowadzic w Polsce firme. Jestem gotowy dac prace nawet 20 osobom (na razie stac mnie maksymalnie na 8), ale musialbym miec mniejsze koszty utrzymania takiego pracownika, mniejsze koszty podatku dochodowego, oraz przede wszystkim wiecej zabezpieczen np. w przypadku symulowanych chorob, ktorych w zasadzie nikt teraz nie pilnuje. Mysle, ze komentowanie bez podstawowej wiedzy, szczegolnie z autopsji, nie powinno sie odbywac!

 • 28/07/2013 przez gosc (jfizqitj)

  azahthpeob.fnfszuvsb, ehdttlvumo , [url=http://www.vtacdyigzz.com/]jitvpxibju[/url], http://www.qxlnqgsbmg.com/ ehdttlvumo

 • 30/07/2013 przez gosc (vzhcznyi)

  ucdpjhpeob.fnfszuvsb, nkxgofqmww , [url=http://www.fggihaejwr.com/]mfsgqvyzvz[/url], http://www.zcejmncpff.com/ nkxgofqmww

 • 03/02/2014 przez gosc (wdofknfd)

  tgzashpeob.fnfszuvsb, nfgobawnao , [url=http://www.ljqwupjenq.com/]hdfrzswfhr[/url], http://www.gvtmhjuppg.com/ nfgobawnao

Dodaj komentarz

Wyślij

Emerytura Pierwszy Filar ZUS

Zobacz więcej