odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Emerytura drugi filar OFE > Losowanie OFE juz 10 lipca 2012 roku. Zapisz się już dziś!

Losowanie OFE juz 10 lipca 2012 roku. Zapisz się już dziś!

Losowanie OFE - lipiec 2012 fot.: flickr.com
dodano 28 Czerwca 2012


Jak zawsze, ZUS przypomina o zapisaniu się do Otwartego Funduszu Emerytalnego wysyłając pisma do osób, które muszą dopełnić tego obowiązku. W drugiej połowie 2012 roku wysłano 288 tys. takich listów.

Osoby, które otrzymają takie pismo muszą do 10 lipca2012r. wybrać fundusz i podpisać z nim umowę. Taki obowiązek mają osoby, które w ostatnim czasie podjęły pracę lub wcześniej wybrały fundusz emerytalny, ale nie podlegali ubezpieczeniom społecznym. Jeśli samemu nie wybiorą funduszu emerytalnego zostaną przydzieleni do tych funduszy, które osiągnęły wyższe niż średnie wyniki inwestycyjne publikowane w dwóch ostatnich zestawieniach i zarządzających mniej niż 10% aktywów netto wszystkich OFE. W losowaniu nie biorą udziału trzy największe fundusze emerytalne, a więc ING, Aviva oraz PZU Złota Jesień.

Mimo iż liczba listów przypominających o losowaniu jest mniejsza niż pół roku wcześniej, poprzednio było ich 311,5 tys., obecnie 287,8 tys., to w związku z zakazem akwizycji, w przyszłości przewiduje się wzrost ilości wysyłanych pism. Obecnie klientem OFE można zostać wyłącznie korespondencyjnie.

O wynikach losowania OFE ZUS poinformuje ubezpieczonych listownie, natomiast fundusz, do którego osoba została przydzielona, wysyła warunki członkowstwa, list powitalny oraz prospekt informacyjny.

Sprawdź fundusz emerytalny:

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

losowanie ofe losowanie ofe 2012 losowanie funduszu emerytalnego

Komentarze:

 • 08/07/2012 przez gosc (Ilona)

  Po co dać się wylosować, podpisanie umowy zajmuje chwilę i nawet nie trzeba z domu wychodzić, przynajmniej ja nie musiałam, jak zapisywałam się do PZU. Miła i szybka obsługa, łatwy dostęp do konta. Nie ma az tak dużo tych funduszy do wyboru.

 • 17/07/2012 przez gosc (Lipsner)

  Ja miałem podobnie z tym że w Generali. Od kiedy zaczął się kryzys to oni jednak osiągają najlepsze wyniki i się zasugerowałem.

 • 29/08/2012 przez gosc (Lucynna)

  Fundusz funduszowi nierówny, zawsze jest jakiś lepszy i jakiś gorszy. Wybierając mamy szanse na lepszy, dając sie wylosować, zwiększamy swoje szanse trafienia do gorszego OFE.

 • 18/09/2012 przez gosc (Patrucha)

  A wiedzieliście, że dwa lata temu w losowaniu wzięło udział o połowę mniej osób niż w tym roku? A myślałam, że świadomość na temat systemu emerytalnego.

 • 16/12/2012 przez gosc (Dorotta)

  Lada chwila losowanie w styczniu i znowy kilkaset tysięcy młodych ludzi będzie się zastanawiało, po co ma wybrać OFE. A im później wybierze, tym krócej będzie inwestował składki.

Dodaj komentarz

Wyślij