odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > ZUS zachęca do zakładania rachunków w banku

ZUS zachęca do zakładania rachunków w banku

ZUS blisko 50 proc. świadczeń przesyła za pośrednictwem poczty. fot.: sxc.hu
dodano 29 Października 2010


Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w ramach rządowego programu rozwoju obrotu gotówkowego zawarł porozumienie z dwoma bankami. W ramach pilotażowego programu w Łodzi w Banku Pocztowym S.A. i w Trójmieście Banku Handlowym S.A. emeryci mogą zakładać i prowadzić rachunki zwolnione z wszelkich opłat.

 

Takie preferencyjne warunki zagwarantowane są do końca 2012 roku. Emeryt nie zapłaci więc za prowadzenie rachunku, kartę płatniczą, transakcje czy wypłatę gotówki w oddziałach i bankomatach. Szczegółowych informacji udzielają placówki obu banków i inspektoraty ZUS.

 

Przedsięwzięcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych usprawnić ma przekazywanie świadczeń i sprawić, że wysyłanie gotówki świadczeniobiorcom będzie mniej kosztowne. Obecnie prawie 46 proc. wypłat realizowanych przez ZUS przekazywane jest za pośrednictwem poczty. Do końca roku 2013 wypłaty przez Pocztę Polską realizowane mają być tylko w 20 proc.

 

Emerytom posiadanie konta bankowego zagwarantować ma przede wszystkim bezpieczeństwo posiadanych środków, a także dostęp do nich dzięki sieci bankomatów i posługiwania się kartą płatniczą.

 

Czy pomysł ZUS się przyjmie? Mając na uwadze starzenie się społeczeństwa, które jednak chętne korzysta z nowinek nie powinno być z tym większego problemu.

 

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły