odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > ZUS organizuje „Dzień Seniora”

ZUS organizuje „Dzień Seniora”

ZUS organizuje Dzień Seniora. fot.: sxc.hu
dodano 25 Października 2010


Ponieważ w poprzednich latach inicjatywa spotkała się z ogromnym odzewem, ZUS organizuje ją już po raz czwarty. W tym roku harmonogram, w porównaniu z poprzednimi edycjami, będzie wyjątkowo rozbudowany.

Przewiduje się więc możliwość rozmowy ze specjalistami, którzy wyjaśnią zawiłości związane z zasadami przyznawania świadczeń, pomogą w ich przeliczeniu, a także wskażą, w jaki sposób dokumentować okresy składkowe i nieskładkowe.

 

Oprócz ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń obecni będą przedstawiciele instytucji, które na co dzień służą osobom starszym wsparciem, a więc Narodowy Fundusz Zdrowia, Ośrodki Pomocy Społecznej, Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie.

 

Szereg placówek zapewni też m.in. bezpłatny pomiar ciśnienia czy poziomu cukru we krwi, możliwość udziału w szkoleniu z zakresu obsługi komputera czy wykładach Uniwersytetu III Wieku.

 

Dla każdego seniora, który wybierze się we wtorek 26 października do placówki ZUS przygotowano „Poradnik Seniora”, zawierający informacje o tematyce emerytalnej. Oddziały ZUS w Gdańsku, Łodzi przeprowadzą pilotażową akcję promocji bezpłatnych rachunków dla emerytów i rencistów, przygotowanych przez ZUS wspólnie z Bankiem Handlowym SA (Oddział w Gdańsku) oraz Bankiem Pocztowym SA (Oddział w Łodzi I oraz Oddział Łódź II).

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły