odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > OFE Polsat przejęty przez PKO BP Bankowy PTE

OFE Polsat przejęty przez PKO BP Bankowy PTE

Przejęcie OFE Polsat przez PKO BP Bankowy
dodano 20 Sierpnia 2012


OFE Polsat sprzedany przez Zygmunta Solorz – Żaka za prawie 100 mln zł do grupy PKO Bankowy.

Transakcja dotyczy jednak aktywów zarządzanych przez OFE Polsat, a nie PTE Polsat, które ma jeszcze zostać w rękach właścicieli, dopiero później zostanie zlikwidowany.

Na przeprowadzenie transakcji zgodę wydało już walne zgromadzenie akcjonariuszy spółek, aby sprzedaż mogła się odbyć pozwolenie musi jednak wydać jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do finalizacji transakcji ma dość prawdopodobnie w pierwszym kwartale 2013 roku. Łączna liczba uczestników funduszu wyniesie wówczas 960,1 tys., aktywów natomiast 10,4 mld zł, czyli fundusz zajmie odpowiednio 7 i 8 miejsce na rynku.

Obecnie przejęcie funduszu to jedyny sposób na szybkie zwiększenie udziałów w rynku i wykorzystanie kapitałów towarzystwa, gdyż akwizycja nie jest możliwa, więc przystąpić do funduszu można wyłącznie drogą korespondencyjną.

Członkowie OFE Polsat nie powinni obawiać się przejęcia ich funduszu przez PKO BP Bankowy. Od początku roku OFE Polsat osiągał najsłabszy wynik na rynku, dzięki przejęciu ma szanse na znaczną poprawę wyników. Ponadto OFE Polsat może uniknąć kary, jaką mógłby nałożyć na fundusz nadzór za zeszłoroczny mocny wzrost wartości jednostki rozrachunkowej Polsatu, kiedy innych spadała. Mogło wówczas dojść do tzw. window dressing, czyli poprawienia stopy zwrotu na koniec miesiąca bądź kwartału. Nadzór nakazał obniżenie wartości jednostek wszystkich funduszy emerytalnych, a postępowanie w tej sprawie nadal się toczy.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

towarzystwo emerytalne OFE Polsat

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły