odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > Kaczyński zaskarży ustawy emerytalne

Kaczyński zaskarży ustawy emerytalne

PiS złoży wniosek do Trybunału Konstytucyjnego fot.: sxc.hu
dodano 10 Maja 2012


Jarosław Kaczyński przypomina, że Trybunał Konstytucyjny kilkakrotnie zwracał szczególną uwagę na uchwalanie ustaw. Ma on nadzieję, że i tym razem będzie tak samo w przypadku reformy ustaw emerytalnych.

Oficjalną zapowiedź skierowania wniosku do Trybunału zapowiedział 7 maja Mariusz Błaszczak szef kluby PiS. Według niego tryb prac nad projektem ma skandaliczne tempo, a sama rządowa reforma pozostawia wiele do życzenia. Prezes PiS widzi w tym wszystkim interesy pewnych grup kapitałowych. Uważa również, ze kosztem słabszych ekonomiczne grup społecznych, obniża się koszty kryzysu, za którą wszyscy zapłacą wysoką cenę.

Przekonania PO

Nieco odmienne zdanie ta ten temat ma Platforma Obywatelska, która ze spokojem odpowiada na zarzuty postawione przez PiS. Według nich prace nad projektem nie łamią zasad legislacyjnych. A sama reforma jest zgodna z konstytucją. Szef komisji nadzwyczajnej Sławomir Neumann -członek PO, powiedział na środowej komisji: "Czekamy spokojnie. Wszystkie nasze analizy mówią, że ustawa jest konstytucyjna. Tryb prac jest normalny, niczego nie można mu narzucić".

Platforma obywatelska przypomina również o tym, że zanim zaczęto wszelkie prace nad reformą ustaw, najpierw miały miejsce konsultacje społeczne.  Ponadto podkreśla, że zapowiedź podniesienia wieku emerytalnego miała miejsce już w listopadzie ubiegłego roku, podczas expose Premiera Donalda Tuska.

Obietnice PIS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości obiecuję, że jeśli wygrają wybory, to cofną wszelkie zmiany w emeryturach. O zniesieniu ustaw mówił również na konferencji poseł PiS Jarosław Zieliński:, „Gdy wygramy wybory parlamentarne, w co wierzymy i co się stanie, to te ustawy zniesiemy".  Niewiadomo jednak czy zapowiedzi zmian przez PiS, to kolejne pełnego populizmu niespełnione obietnice.

 

Ze środowej konferencji prasowej

W trakcie środowej konferencji prasowej został zaprezentowany film zatytułowany: „Prawda o emeryturach”. Krótki seans filmowy prezentował skutki po zastosowaniu formuły kapitałowej do systemu emerytalnego. Twórcy animacji podkreślili, że zmiany proponowane przez PO i SLD m.in. podniesienie wieku emerytalnego do 67.roku, nie rozwiązują żadnych problemów, a tym samym cała odpowiedzialność za niskie emerytury przerzucana jest na emerytów.

 

Autor

Sandra Radecka

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

konferencja prasowa Trybunał Konstytucyjny emerytura Kaczyński PO PIS reforma emerytalna ustawy emerytalne

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły