odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > Grecja nie będzie wypłacać emerytur oszustom

Grecja nie będzie wypłacać emerytur oszustom

Grecja nie będzie wypłacała świadczeń emerytalnych oszustom fot.: flickr.com
dodano 10 Sierpnia 2012


W ramach kampanii przeciw wyłudzaniu pieniędzy z systemu ubezpieczeń, Grecja nie będzie wypłacać emerytury osobom, które nie figurują w spisach ludności.

Obecnie emerytury pobiera 2 731 osób, których nie ma na w spisie ludności z 2011 roku (sa to osoby z greckiej diaspory z byłych krajów Związku Radzieckiego, Turcji bądź Egiptu, które wróciły do Grecji), którzy pobierają rolnicze świadczenia emerytalne. Według ministra pracy to wyłudzanie pieniędzy z greckiej rolniczej kasy emerytalnej i nakazał śledztwa w sprawie podobnych przypadków. Dzięki wstrzymaniu emerytur rząd zaoszczędzi blisko 14 mln euro.

Śledztwa to efekt kampanii przeciw marnowaniu publicznych pieniędzy, czego domagały się m.in. UE oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

W ciągu ostatnich dwóch lat wykryto ok. 200 przypadków bezprawnego pobierania emerytur i zasiłków społecznych, walka z nimi pozwoli na oszczędności rzędu 800 mln euro. Do tej pory wykorzystywano luki w systemie oraz korupcję w administracji, dzięki czemu rodziny zmarłych pobierały za nich emerytury lub też przyznawano renty inwalidzkie całkiem prawnym osobom.

W dalszym ciągu trwają naciski na Grecję, by ta zastosowała kolejne cięcia w wydatkach dotyczące zmniejszenia pensji i emerytur. Ograniczenie tych wydatków to prawdopodobnie warunek uruchomienia kolejnych transzy pomocowych dla Grecji.

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

emerytury emerytura w Grecji

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły