odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > Emocje związane z reformą emerytalną

Emocje związane z reformą emerytalną

Propozycje zmian w reformie emerytalnej fot.: flickr.com
dodano 9 Marca 2012


Opozycja jest przeciwna, PSL proponuje kolejne poprawki. Ostateczny projekt reformy emerytalnej ujrzy światło dziennie nie wcześniej niż za dwa tygodnie- zapowiada Donald Tusk.

O nie chciała się zgodzić na propozycje PSL umożliwiającą przechodzenie na emeryturę matkom o trzy lata wcześniej za każde urodzone dziecko (maksymalnie 9 lat). Wydawało się, że to jedna z najpotężniejszych różnic w sposobie widzenia przez obie te partie przyszłego systemu emerytalnego. Otóż nie, kolejny pomysł ludowców wzbudził jeszcze więcej kontrowersji

Propozycje Polskiego Stronnictwa Ludowego

Media zawrzały gdy Waldemar Pawlak opowiedział się za uzupełnianiem matkom kapitału emerytalnego w wysokości 20 -30 tysięcy. Kwestia tego czy mają to być matki jednego dziecka, kolejnego czy dzieci adoptowanych to elementy wymagające doprecyzowania. Od razu jednak wiadomo, że premier przychylnie na ten plan nie spojrzy.

W życzeniach dla pań z okazji Dnia Kobiet zapowiadał równouprawnienie i brak ustępstw od tej reguły. Była minister pracy tłumaczy jednak, że jest to konieczne dla zapewnienia matkom przynajmniej częściowych emerytur, których nie będą w stanie wypracować podczas opieki nad dziećmi. Szef sejmowej komisji finansów publicznych Dariusz Rosati przekonuje, że będzie to zaprzeczenie samej reformy wprowadzonej w 1999 roku kiedy to od budżetu oddzielona została kwestia emerytalna. Rosati twierdzi, że tak właśnie powinno pozostać.

Głos Prawa i Sprawiedliwości w sprawie reformy

W czwartek (8 marca 2011) gościem Radia Maryja był prezes PIS: Jarosław Kaczyński. Postulował on na forum o konieczności pozostawienia wyboru pracownikom czy chcą pracować do 67 roku życia. Uświadamiał też jak wielkim błędem było wprowadzenia obowiązku przynależności do OFE.

Wg. prezesa PIS było to największe oszustwo ostatnich 20 lat, bo emerytury miały rosnąć, tymczasem ich wartość spadła radykalnie. Kaczyński podczas audycji proponował także wprowadzenie dobrowolności wyboru między ZUS a OFE oraz obniżenie składek ZUS dla osób rozpoczynających pracę.

 

Autor

Martyna Wabich

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

reforma emertalna PO PSL PIS

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły