odzyskaj hasło
Zaloguj / Zarejestruj się
Szukaj


Jesteś w: Strona główna > Aktualnosci > Emeryt nie musi mieć konta

Emeryt nie musi mieć konta

Emeryturę nadal przyniesie do domu listonosz. fot.: sxc.hu
dodano 30 Października 2010


Jak informowaliśmy ZUS na Pomorzu oraz w aglomeracji łódzkiej wprowadza pilotażowy program, w ramach którego we współpracy z Bankiem Pocztowym S.A. i Bankiem Handlowym S.A. zachęca emerytów do zakładania rachunków. Zamiast przekazywać świadczenie przez listonosza zakład ubezpieczeń przelewałby je wówczas na wskazane konto.

Poczta Polska będąca udziałowcem Pocztowego za pośrednictwem swoich pracowników zachęca klientów do zakładania rachunku właśnie w tym banku. Z doniesień prasowych wynika jednak, że listonosze informują emerytów, iż niezałożenie konta będzie równoznaczne z niemożnością dostarczenia emerytury w kolejnym miesiącu. Nakłaniają ich w ten sposób do wypełnienia stosownych formularzy i zawarcia umowy prowadzenia konta z Bankiem Pocztowym.

 

Nietrudno domyślić się, że tego rodzaju informacje wzbudziły wśród emerytów uzasadniony niepokój.

 

Rzecznicy obu instytucji uspokajają – nie ma obowiązku otwierania rachunku ani w Banku Pocztowym, ani w jakimkolwiek innym. ZUS nadal będzie regulował należne świadczenie za pośrednictwem Poczty Polskiej, jeśli emeryt nie zgłosi faktu posiadania konta bankowego i nie wyrazi zgody na przekazywanie środków na wskazany rachunek.

ZUS poinformował ponadto, że o realizowanym przez swoje inspektoraty pilotażowym programie informuje emerytów listownie.

 

Więcej informacji o produktach bankowych, kontach dla seniora oraz kredytach dla emerytów na stronie: Bank-kredytow.pl

Ciekawy artykuł?

Podziel się z innymi!
Niestety Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje wymaganej wersji programu flash player.
Zapraszamy na Nokaut.pl Telefony komórkowe!
Pobierz najnowszą wersję Flash Playera

Tagi:

emerytura konto seniora zus program pilota

Komentarze:

  • 16/05/2011 przez gosc (on)

    Chcialem miec konto w bankach i sprawdzalem je i tak ank pocztowy oferuje konto ale trzeba placic za prowadzenie daje karte ale moge wybierac tylko 2 do 3 razy w wybranym bankomacie ten bank odpada.bank spoldzielczy odpada to samo oplaty za konto ale jest bank internetowy mbank bez oplat oraz bank BGZ pol internetowy nie pobiera oplat daje 10 zl. za wplate emerytury a tak to wszystkie banki poza w/w zeruja na emerytach wiec lepiej wybrac te banki ktore nie pobieraja oplat lub zdac sie na listonosza-zdecydowalem sie na BGZ wspolne konto z zona pól internetowe.

  • 11/08/2013 przez gosc (mno)

    A mój listonosz dostanie w ryja, ponieważ oszukał bezczelnie moją babcię... Pozdrawiam złodziei i kłamców z poczty polskiej...

Dodaj komentarz

Wyślij

Polecane Artykuły